Greece Santorini White Blue Island  - GiuseppeDio / Pixabay

Řecko, to je především překrásná dovolená s nádechem historie

Chystáte se na dovolenou do Řecka? Je to krásná země, která vám mnohé nabízí. Ne nadarmo sem ročně cestuje tolik turistů. Pláže jsou tu krásné, ať už písčité, oblázkové nebo kamenné. Služby jsou na úrovni a celkově vám tu nic chybět nebudete. Můžete si užít svou lenošivou dovolenou na pláži, ale pokud zrovna vás tohle neláká, nevadí. Jsou zde i četné příležitosti pro vodní a další sporty. Samozřejmě se můžete vypravit i na četné výlety, prohlédnout si mnohé památky atd.

Když už tu budete, byla by škoda neochutnat typickou řeckou kuchyni, která je proslulá po celém světě. Pojí v sobě vlivy Evropy, Malé Asie a Arábie. Oblíbené jsou pokrmy zvané moussaka, souvlaki, gyros.

A jací jsou Řekové? Nemusíte se obávat. Jsou to milí, přátelští lidé, kteří se s vámi rádi zapovídají či vám poradí cestu. Ubytovacích kapacit je tu také dostatek. I když mějte na paměti, že ty nejlepší a nejvýhodnější hotely jsou v hlavní sezóně rezervované dlouho dopředu. Proto jedete-li bez cestovní kanceláře, nezapomeňte udělat objednávku ubytování včas.

Turistická letoviska a zajímavá místa

Oblíbenými destinacemi jsou především řecké ostrovy. Největším ostrovem ve Středozemním moři a zároveň velmi navštěvovaným je Kréta, která vám nabízí celou řadu pěkných letovisek, ať už klidnějších či takových, které pulsují životem. Z konkrétní nabídky si uveďme Heraklion, Bali, Hersonissos, Agios Nikolaos. V okolí je i dostatek zajímavých míst.

Tip na dovolenou:  Informace o nejzajímavějších místech v Řecku
Lighthouse Sea Greece H%C%Araklion
benibeny / Pixabay

Oblíbené turistické místa především na ostrovech

Oblíbeným ostrovem je Korfu, který je nejsevernějším a největším řeckým ostrovem v Jónském moři. Díky své zeleni je přezdíván smaragdovým ostrovem. Která oblíbená letoviska čekají na vás zde? Oblíbeným, spíše klidnějším letoviskem, je Roda, živější je Sidari. Neméně oblíbenými místy jsou také Moraitika či Glyfada. Chcete více poznat ostrov Korfu? Navštivte některá zajímavá místa, např. hlavní město Kerkyru s četnými památkami soustředěných především do Starého města.

Landscape Corfu Island Greece
nowayGR / Pixabay

A co třeba ostrov Rhodos? Najdete ho v Egejském moři a je největší z Dodekanéských ostrovů. Nabízí vám 220 km pobřeží a cca 340 slunečních dní v roce. A kde konkrétně si můžete toto sluníčko vychutnat? Letovisek je tu opravdu mnoho.

Můžete tu podnikat i výlety k zajímavým místům. Určitě si nenechte ujít město Rhodos. Pěkný výlet bude také k rozbořenému klášteru Panagia Tsampika.

Řecko je turisticky významná země a rozhodně má co nabídnout, ať už milujete nádherné pláže, nebo chcete jít po stopách antického Řecka.

Crete Boat Sea Fishing Boat
Marrit1991 / Pixabay

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *