Primosten Town Sea Ocean Water  - clfoto / Pixabay

Vyrazte za teplem – máme tři tipy na báječné poznávací zájezdy

Přemýšlíte, čím si během letošního léta zvednout náladu? Vsaďte na tu správnou touhu po poznání. Máme pro vás hned tři skvělé poznávací zájezdy – Chorvatsko, Itálie, Řecko, to budou letošní oblíbené destinace.

A na co se v nich těšit? Představíme vám poznávací zájezdy od společnosti Redok.cz. Najdete v nich jen to nejlepší, co je v konkrétních lokalitách k mání.

Když si chcete vyrazit jen „za roh“ do Chorvatska

Není právě snadné vybrat si ten správný poznávací zájezd Chorvatsko. Náš tip se týká ostrova Vis, na který můžete vyrazit hned ve čtyřech termínech. A na co se těšit? Hned po příjezdu na ostrov vás uvítá opravdu krásné a podmanivé rybářské městečko Komiža, navštívíte také legendární ostrov Biševo s Modrou jeskyní, množství překrásných zážitků vám poskytne přírodní památka zátoka Stiniva a čekat na vás bude i poležení na plážích, obklopených čistou průzračnou vodou.

Town Port Boats Bay Sea Ocean  - 19267554 / Pixabay
19267554 / Pixabay

Perly bohyně lásky na vás čekají v Itálii

Chcete o něco více vzrušení nebo už máte zkrátka dojem, že Chorvatsko znáte jako svoje boty? Pak vás nejspíš okouzlí poznávací zájezd Itálie. Ten od Redoku vás vezme na nádherné toskánské souostroví zvané Perly bohyně lásky. Čekat na vás budou třeba ostrovní metropole Portoferrario, známá svými úchvatnými renesančními pevnostmi a pestře zbarvenými domy,  rezidence Villa San Martino na Elbě (venkovské sídlo Napoleona), poutní místo Madonna del Monte, ostrov Giglio, vyhlášená ostrovní pláž Cannelle s možností koupání nebo třeba celodenní fakultativní výlet na ostrov Pianosa. Nudit se tu rozhodně nebudete.

Tip na dovolenou:  Dubrovník – oblíbené chorvatské přístavní město

Za památkami antické éry

A naším posledním typem je poznávací zájezd Řecko – a to přímo na známé Jónské ostrovy Lefkada, Kefalonie a Zakynthos. Lákadel tu najdete dost a dost – jmenujme alespoň ty nejzajímavější. Nevšední pohled nabídne třeba pláž Navagio se ztroskotanou obchodní lodí, klášter Anafonitria, krápníkové jeskyně Drogarati či pláž Myrtos, jež je podle mnoha průvodců ta nejkrásnější ve Středomoří.

City Port Sea Coast Harbor Bay  - fietzfotos / Pixabay
fietzfotos / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *