Za poznáním a zábavou můžeme vyjet i na Slovensko


Není žádnou novinkou, že Češi v poslední době při cestách do ciziny preferují Slovensko. Pro zajímavost na prvním místě je stále Chorvatsko, na druhém Slovensko a třetí příčku si po dlouhá léta drží Itálie, přestože Češi objevují i exotické destinace jako je Kuba a Thajsko. Pokud i vy zvažujete dovolenou na Slovensku, tak vám nabízíme několik tipů, kam se vydat v zemi našich nejbližších sousedů.

Za poznáním historie i za zábavou

Velký zájem je o tatranské vysokohorské chaty, které nabízejí krásné prostředí s tradicemi a dlouholetou historií.  Nejstarší z nich byla postavena v roce 1793 u pramene pod Slavkovským štítem. Prosté ubytování za skvělé ceny nabízí chata Bilíkova, pod Rysy, Protěž, Slezský dům, u Popradského a Zelené pleso, ideální dovolená pro lidi, co si zamilovali tatranskou přírodu. Nejvýše položená chata se nachází ve výšce 2 250 m – chata pod Rysy, stojí zde od roku 1932, a neodmyslitelně k ní patří vysokohorští nosiči.

Z prosté chaty doporučujeme zamířit do hlavního města, kde se tyčí mohutný a majestátní Bratislavský hrad. Dvojnásobně unikátní je hrad Červený Kameň (1240) –  unikát středoevropského stavitelství.  Ovšem nejromantičtější je Bojnický zámek pocházející z 12. století, koná se zde i festival strašidel.

Tip na dovolenou:  Vydejte se na krásnou zimní dovolenou do Tater
Zámek Bojnice bývá často turistickým cílem
Zámek Bojnice bývá často turistickým cílem

Přírodní krásy, za kterými stojí cestovat

Než začnete objevovat přírodní krásy Slovenska, zavítejte do Piešťan, do půvabného lázeňského města, kde využívají léčebné bahenní zábaly. Mezi nejkrásnější slovenské historická města řadíme i Levoč, kde můžete obdivovat Chrám svatého Jakuba s 11 gotickými a renesančními křídlovými oltáři, a poté se vydáme do Banské Štiavnice, která si získala srdce každého, kdo sem jednou zavítal.

A pak stojí za zhlédnutí slavné pokreslené domy. Vesnička Čičmany leží v Rajecké kotlině a funguje jako skanzen. Bílé drobné kresby namalované na černých domech vyvolávají dojem, jako byste navštívili pohádkovou zem. A pak už zbývá zavítat do Slovenského ráje, učaruje vás i vodní mlýn na Malém Dunaji nebo si vylezte na Napoleonův klobouk na vrch Holica.

Za poznáním a zábavou můžeme vyjet i na Slovensko
Za poznáním a zábavou můžeme vyjet i na Slovensko

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *