Košice – za pokladem a dinosaury

Košice – za pokladem a dinosauryZnámé slovenské město Košice najdete ve východní části Slovenska v Košickém kraji, nedaleko s hranicemi s Maďarskem. Košice leží na obou březích řeky Hornád. Slovensko mnohým nepřipadne tak vzdálené a jako dopravu si zvolí automobil, vlak nebo autobus. Do Košic se však lze nejrychleji přepravit i letadlem. Z Prahy do Košic se dostanete za  2 985 CZK s ČSA.

Druhé největší město Slovenska vám může nabídnout mnoho míst k poklidným procházkám, ke kulturnímu a sportovnímu vyžití nebo k poznávání historie. Mezi zajímavé památky Košic se řadí

Gotický Dům sv. Alžběty. Historické centrum bude úžasným zážitkem pro každého obdivovatele architektonických památek. Během rekonstrukce byly dokonce objeveny pozůstatky dolní městské brány. V podzemí města si mohou návštěvníci prohlédnout 26 fragmentů hradeb, které byly zpřístupněny v archeologickém komplexu Dolní brána.

Košice jsou příkladem, že poklady se dají nalézt. Stalo se tak v roce 1935, kdy dělníci našli pod dlažbou sklepu domu č. 68 na Hlavní ulici pohádkový poklad s 2920 kusy zlatých mincí, dukátů, medailí a zlatým řetězem. Košický zlatý poklad, ale také přírodu Karpat, umění a historii Košic, Františka I. Rákócziho a středověkou věznici vám přiblíží Východoslovenské muzeum Košice. Město má i jiná muzea, například Muzeum voskových figurín nejznámějších osobností Košic. Muzeum najdete v Urbanové věži. Pamětní místnost známého spisovatele Sándora Máraia lze navštívit v Mäsiarskej ulici.

Tip na dovolenou:  Jaká kriteria upřednostnit při hledání ubytování v Chorvatsku

DinoPark Zoo Košice je propojen se zdejší zoologickou zahradou a návštěvníci mají jedinečnou možnost se pustit do objevování dinosauřího světa. DinoPark Zoo Košice se nachází v malebném údolí, kde je mnoho stromů a lze zde vidět desátky statických nebo ozvučených robotických modelů dinosaurů v životní velikosti. Součástí parku je i 3D kino, kde se pochopitelně bude promítat něco s tématikou pravěku.

Zdroj foto: Wikimedia Commons

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *