Eiffel Tower Paris Seine River  - japanibackpacker / Pixabay

Všechny cesty vedou do Paříže

Eiffelova věž, Napoleon, Édith Piaf, víno – to vše je Paříž. „Město zamilovaných“ toho však nabízí ještě mnohem víc. Nechte se následujícími řádky unášet jako na vlnkách řeky Seiny, která protéká hlavním městem Francie. Zalíbí-li se vám tato poznávací „plavba“, neváhejte a vydejte se krásy Paříže poznat i na vlastní oči!

Co si nesmíte nechat ujít

Paříž, která s grácií již po několik staletí hájí svou pověst nejkrásnějšího města na světe, vybízí k toulkám po typických rozlehlých bulvárech jako je například nejznámější Champs-Élyssées. Při putování tímto moderním městem s bohatou minulostí narazíte na architektonické a kulturní unikáty, mezi které patří například:

  • Eiffelova věž,
  • muzeum Louvre,
  • katedrála Notre-Dame,
  • bazilika Sacré-Cœur.
Cafe De Flore Watercolor Painting - AnnaliseArt / Pixabay
AnnaliseArt / Pixabay

Umělecká atmosféra tohoto města je všudypřítomná. Nebudete tedy litovat, pokud kromě nejznámějších monumentů navštívíte i místa méně známá. Vydejte se jen tak za nosem a objevíte mnoho krásných zákoutí a vyhnete se tak i spoustě turistů, kteří proudí těmi nejznámějšími pařížskými ulicemi. Nenápadné uličky, poklidné parky a romantické nábřeží jsou prodchnuty nepopsatelným kouzlem, které stojí za to zažít na vlastní kůži.

Tip na dovolenou:  Poleťte do Nice!

Setkání s Napoleonem, Édith Piaf či Jimem Morrisonem

Někteří turisté míří do Paříže nejenom s cílem poznat místní gastronomii či architekturu. Mnozí si sem přijedou split sen, kterým je setkání s posledním místem odpočinku známých osobností. Celosvětově známý hřbitov Père-Lachaise střeží například Jima Morrisona, zpěváka americké rockové skupiny The Doors, nebo Édith Piaf, francouzskou šansoniérku s přezdívkou „Vrabčák“.

Chcete-li se vydat za Napoleonem Bonaparte, vaše cesta povede do Invalidovny, kde kromě hrobky slavného vojevůdce můžete navštívit i Muzeum Armády. Paříž je rozmanitá a každému z vás může nabídnout to, po čem zrovna toužíte!

Watercolor Paris Balcony Paris - AnnaliseArt / Pixabay
AnnaliseArt / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *