Ženeva – město mezi alpskými vrcholky

zenevaŽeneva je druhým největším švýcarským městem. Ženevu najdete na hranici s Francií, kde vytéká řeka Rhône ze Ženevského jezera. Ve městě lze spatřit i druhou řeku Arve, která se slévá s Rhône ještě ve městě. Do Ženevy můžete momentálně cestovat letadlem za 2 692 CZK s ČSA z Prahy.

V Ženevě sídlí různé mezinárodní organizace – Červeného kříž, evropské byro OSN atd. Ženevě se díky tomu přezdívá „hlavní město míru“. Ženeva je usazená mezi vrcholky Alp, pokud budete mít dobré počasí. Dohlédnete až na zasněžený Mont Blanc.

Lákadlem města je tzv. Jet d’eau – fontána na periférii města, která se chlubí  vodotryskem dosahujícím výšky až 140 metrů. Město dělí část jezera. Nejluxusnější hotely a restaurace  najdete na pravém břehu. Levá strana města ukrývá staré město, kde najdete mnohé historické památky jako katedrála Svatého Petra.

Ženeva vás naláká na pěkné procházky, stačí se dostat k přístavní hrázi. Projdete si pobřežní promenády, ale k dispozici jsou i mnohé parky, postranní uličky a různé obchody. Z přístavu lze vyplout na jezero díky připraveným lodím. Pokud se chcete dostat na druhý břeh, využijte tzv. mouettes – vodní taxi.

Tip na dovolenou:  Košice – za pokladem a dinosaury

Do historie města se snadno přenesete díky expozicím několika zdejších muzeí. Navštívit lze Mezinárodní muzeum Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Musée international de l’horlogerie s přehlídkou různých druhů hodinek.

Z výletů do okolí doporučujeme výlet na horu Mont Saleve ve Francii, kam se dostanete lanovkou, která překoná 1 100 výškových metrů. Z vrcholku spatříte úžasné město Ženeva. Ženevské jezero a dohlédnete až ke stěnám vysokých Alp.

Město Lausanne leží blízko Ženevského jezera a bylo postaveno na pahorcích obklopených vinicemi. Dominantou je raně gotická katedrála. Zajít lze do parků i do restaurací na různé speciality, či se lze procházet uličkami a nakupovat.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.