Nature Travel Exploration Hills  - JerzyGorecki / Pixabay

Vydejte se poznávat Beskydy a ubytujte se přitom opravdu luxusně

Zajímá vás, co do této oblasti láká nejvíce turistů? Určitě je potěší místní unikátní příroda, ale i vyhlášená kuchyně nebo pohostinnost a srdečnost místních obyvatel. Pokud chcete vystartovat se vším všudy, začněte svou pouť ve Velkých Karlovicích.

To je opravdu malebná vesnička, která leží jen 10 km od hraničního přechodu Makov. Příroda v jejím okolí nabídne všem návštěvníkům báječný tichý relax. Velké Karlovice se totiž nachází doslova v klíně hor s opravdu čistým vzduchem. A těšit se můžete i na husté lesy plné hub nebo třeba vesele zurčící horské bystřiny – a chybět nebudou ani dřevěné chalupy a další ukázky lidové architektury, dokonale podmalované stády pasoucích se ovcí.

Co v Beskydech navštívit

Základem každého správného výletu je samozřejmě luxusní ubytování Beskydy, které vám umožní mezi výlety po okolí skvěle relaxovat a spočinout. Budete pak míst dost síly třeba i na výšlap na památnou horu Radhošť či třeba pro absolvování Křížové cesty od architekta D. Jurkoviče.

Lákají vás spíše historické památky? Pak by vám neměla uniknout lidová architektura ve Štramberku nebo známá hradní věž Štramberská trúba. Vystoupejte až na její vrchol a poté si dopřejte občerstvení v podobě stejnojmenné vyhlášené místní speciality. Lahodné cukrovinky zvané štramberské uši byly prý původně pečeny na počest výhry nad Turky (jejichž uši se uřezávaly, aby se zjistilo, kolik bojovníků bylo vlastně poraženo).

Tip na dovolenou:  Chystáte se v létě k na dovolenou k vodě? Využijte levného ubytování v chatkách u Máchova jezera

Kam se ještě v Beskydech vydat

Hned ve své úvodní destinaci byste neměli zapomenout na nádherný dřevěný kostel Velké Karlovice, a pokud vám nevadí vyrazit i o něco dál, pak na vás bude čekat i Svatý Kopeček se zoologickou zahradou, a to poblíž Olomouce. Chcete se mezi svými jedinečnými výlety ubytovat opravdu luxusně a s nápadem? Medvědí brloh nebo Vlčí doupě na vás čekají na stránkách chaticka.eu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *