Barcelona – báječné místo pro volný čas

barcelonaPřístavní město Barcelona najdete v severovýchodním Španělsku, na pobřeží Středozemního moře. Metropole Katalánska patří k největším městům Španělska a najdete zde mnoho kulturního, sportovního a odpočinkového využití. Turisté sem pochopitelně přijíždějí hlavně za četnými historickými památkami. Do Barcelony si můžete zaletět s ČSA z Prahy za 3 474 CZK – nabídku přináší Královna letenky.

Do Barcelony se můžete vydat v každém věku, protože tady každý najde něco, co ho naláká, upoutá a nepustí. Procházet se můžete dole u přístavu, zajít můžete do zoologické zahrady, kde se konají představení s delfíny nebo děti uvítají návštěvu atrakcí na hoře Tibidabo.

Dominantou města je proslulá Sagrada Família, kde zanechal stopy svého umění slavný architekt Antonio Gaudí. Chrám je stále nedokončený, ale umí uchvátit mnohé návštěvníky. Podívat se lze také do věže. Vedle katedrály najdete malé muzeum, kde mají vystaveny nákresy a najdete zde Gaudího pracovnu. Gaudího díla spatříte i na jiných barcelonských místech. Jedná se o domy Casa Batlló a Casa Mila, ale také známý Park Güell, kde lze strávit pohodový čas. Park je vyplněný zajímavými architektonickými stavbami, ale určitě oceníte hlavně nádherný výhled na celé město a možnost se procházet po upraveném parku.

Tip na dovolenou:  Vilnius – vydejte se po stopách historie Litvy

V Barceloně narazíte na mnoho muzeí. Jedním z nich je Picassovo muzeum, kde si prohlédnete více než 3 500 exponátů, které jsou zaměřeny hlavně na nejranější čas malíře. Národním muzeum katalánského umění vystavuje sbírky katalánských uměleckých děl z časů od středověku až do konce 19. století.

Barcelonská pláž vznikla uměle a jedná se o poměrně hojně navštěvovanou pláž, kde se během sezóny sejde skutečně spoustu lidí. Sportovní fanoušci se chodí dívat na Nou Camp, kde hraje domácí FC Barcelona. Součástí je i muzeum FCB. Na nejstarší památky se podívejte v gotické čtvrti, kde se budete proplétat typickými úzkými uličkami. Velkolepá je katedrála svaté Eulálie.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *