Co takhle na víkend do Berlína? Leťte s námi a ušetřete

Chcete si udělat hezký výlet do hlavního města Německa? Nebo snad máte do Berlína naplánovanou nějakou pracovní cestu? A už jste se zamýšleli nad tím, jak se do tohoto německého města dopravíte? My vám doporučujeme, abyste si u nás koupili letenky Berlín a dopravili se do Berlína letadlem. Letět letadlem do Berlína má mnoho zajímavých předností oproti jízdě autem nebo autobusem, které na takto dlouhé cestě oceníte.

Letecká doprava je především stále tou nejbezpečnější možnou dopravou, kterou můžete pro svou cestu do Berlína zvolit. A tak pokud chcete cestovat bezpečně, do Berlína určitě leťte letadlem! Další výhodou letadla je komfort, který nabízí. Určitě ho při takovéto cestě oceníte. Poslední a možná i nejdůležitějším důvodem, proč řada lidí volí pro svou cestu do Berlína právě letadlo, je časová náročnost, která je oproti autu nebo autobusu téměř zanedbatelná. Letadlem se do Berlína dostanete za pouhou hodinu, kdežto autem nebo autobusem byste tam mohli cestovat klidně i více jak půl dne.

Co takhle na víkend do Berlína? Leťte s námi a ušetřete
Co takhle na víkend do Berlína? Leťte s námi a ušetřete

Jako nejideálnější letiště, které byste mohli pro svou cestu do Berlína zvolit, je pražské letiště Ruzyně. V České republice je to totiž nejkvalitnější letiště a nabízí nejčastěji lety do Berlína. Přistávat pak budete na jednom ze dvou největších letišť Berlína.

Objednejte si letenky do Berlína


Základní informace o Berlíně

Berlín je hlavním městem Německa a zároveň je i jednou ze Spolkových republik Německa. Berlín můžete hledat v Severoněmecké nížině na soutoku dvou řek: Sprévy s Havolou. Průměrná výška tohoto města se pohybuje okolo 100 metrů nad mořem. Celý Berlín je dělen do 12 obvodů a starostou je v současné době Klaus Wowereit.

Se svými skoro tři a půl miliony obyvatel patří Berlín mezi největší města Evropy a může tak v počtu obyvatel konkurovat například Paříži nebo Londýnu. Pokud do počtu obyvatel započítáme i předměstí, vyjde nám ještě mnohem vyšší počet obyvatel. Více jak tři miliony obyvatel však začal mít Berlín až poté, co se v roce 1871 obě poloviny Berlína spojili v jednu.

Známky o osídlení oblasti okolo Berlína jsou již ze 6. století, první zmínky o městě však pocházejí až ze 13. století. Berlín se tak rozhodně neřadí mezi nejstarší města Evropy, patří však mezi nejrychleji se rozvíjející města starého kontinentu. V roce 1991 se pak Berlín stal hlavním městem Německa a od té doby je jím nepřetržitě.

Sice není Berlín tak staré město, ale svým návštěvníkům může nabídnout celou řadu zajímavých památek a hezkých míst, která rozhodně stojí za navštívení. Berlín je tak pro každého turistu velice příjemné město plné atraktivních míst.

Letenky Berlín – kam dál

Chystáte se jet na hezký výlet do Berlína? Pak vám doporučujeme, abyste si u nás koupili letenky Berlín a do Berlína letěli, protože je to nejlepší způsob dopravy do tohoto velkého města. Nabízíme vám i letenky, se kterými ale také budete spokojeni. Navíc ušetříte svou peněženku, protože letenka vás nebude stát moc peněz. Jako letiště, ze kterého byste měli do Berlína odlétat, vám doporučujeme pražskou Ruzyni. Pokud budete tedy cestovat do Berlína z Prahy, kupte si letenky Praha Berlín.

betexion / Pixabay

Chcete vědět, na jakých letištích je možné v Berlíně přistávat? Tak si přečtěte stránku s o tom, jak se dostat na letiště v Berlíně, která vám nabízí základní informace o dvou největších letištích v Berlíně. Chystáte se do Berlína na více jak jeden den? Pak vám důrazně doporučujeme, abyste si objednali ubytování Berlín. Nabízíme vám levné a kvalitní ubytování v Berlíně, které byste nemuseli po příletu již narychlo sehnat.

Míte již zajištěné letenky do Berlína, i ubytování v Berlíně? Pak vám už tak nebude nic bránit v tom, abyste si výlet do Berlína maximálně vychutnali.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *