Jaká je aktuální cena za ESTU?

Rozhodli jste se vyrazit do USA a nevíte, co vše je k tomu vlastně potřeba? To nejdůležitější, co pro vstup do USA potřebujete, je cestovní registrace. Přesněji cestovní registraci ESTA. Slyšíte tuto zkratku poprvé? Je tedy na místě si zjistit více.

Co to vlastně je ESTA?

ESTA jiným názvem Elektronický systém cestovních povolení a bezvízový program VWP jsou programy vlády US. Jeho účelem je prověření všech osob, které se rozhodnou cestovat do USA. Tyto programy zajišťuje Ministerstvo vnitřní bezpečnosti. ESTA je systém, který vlastně rozhoduje o Vaší způsobilosti vstoupit na území Spojených států amerických. Tento systém však mohou využít pouze občané některých zemí. Systém ESTA mohou využít občané zemí, které jsou zapojeny do Bezvízového programu (VWP). Na základě vyplnění ESTA máte možnost získat povolení do USA, ať už se jedná o služební cestu, nebo jen krátkou dovolenou maximálně však na 90 dní. Získáte-li povolení ESTA získáte, máte povolení do USA odcestovat, ať už letadlem či lodí. Nedostanete ovšem povolení vstoupit do USA, to je úkolem imigračního úředníka. Díky vyřízení elektronické žádosti ESTA, bude možnost Vás prověřit z vlastní země ještě dříve, než se na cestu do USA vydáte. Prověřuje se hlavně, zda nejste bezpečnostní riziko pro USA a zda můžete přicestovat do země.

Kdo může použít povolení ESTA

Jak už bylo řečeno do USA, můžete vycestovat na 90 dní za účelem turistickým nebo obchodní cesty. Musíte být tedy občanem země, která spadá do bezvízového programu VWP. Další podmínkou vycestování do USA je ta, že do USA nemohou vycestovat osoby, které v posledních 5 letech navštívili Sýrii, Súdán, Írán a Irák. Tyto osoby, však se nemusí být, že by se USA nedostali. Pouze musí požádat o vízum, jenž se žádá přímo na velvyslanectví USA. V neposlední řadě pro cestu do USA je podmínka, že vlastníte biometrický cestovní pas. Ten si můžete vyřídit kdekoliv na příslušném úřadě.

Tip na dovolenou:  Letem světem: Toronto – osobité zvyky, kuchyně a kultura

Členové bezvízového programu VWP

Andorra, Austrálie, Belgie, Brunej, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Island, Itálie, Japonsko, Jižní Korea, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Monako, Německo, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, San Marino, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie.

Všechny tyto státy jsou od 8. listopadu 2014 členy Visa Waiver Programu. Občané těchto zemí mohou cestovat na ESTA do USA.

Kolik zaplatím za registraci

Poplatek za schválenou registraci se dělí na dvě části. Dohromady vyjde okolo 14 dolarů, což je v přepočtu asi cca 320,-Kč. Zaplatit lze ovšem pouze a jedině kreditní kartou. První část poplatku takzvaný poplatek za zpracování. Ten je zaúčtován každému, kdo vyplní formulář ESTA a stojí 4 dolary. Následuje poplatek za schválení. A ten činí zbylých 10 dolarů. Platba bude stržena pouze pokud Vaše registrace bude schválena a dostanete možnost odcestovat do USA.

Kde a kdy povolení ESTA do USA zaregistrovat?

Na internetu existuje mnoho zprostředkovatelů. Ti vám s vyplněním pomohou a celým procesem vás provedou. Informace o tom, kolik to stojí a jak to funguje najdete na ESTA cena. Cestovní povolení ESTA, byste měli nejpozději vyplnit 72 hodin před odjezdem. Vyhodnocení registrace trvá v řádu několika minut. Pokud si věříte, že pomoc nepotřebujete, můžete cestovní registraci vyplnit přímo na oficiální stránce: https://esta.cbp.dhs.gov/.

Potřebné bonusy, co vědět

Registrace se nedá prodloužit o více než 90 dní. Po 90 dnech musíte tedy USA bezpodmínečně opustit. Pokud cestujete přes cestovní registraci ESTA, nesmíte mít pouze jednosměrnou letenku. Musíte mít tedy i letenku zpáteční, nebo doložit letenku, že cestujete z USA v daném termínu do jiné země. Laicky řečeno, po 90 dnech musíte bezpodmínečně opustit USA. Dobré je také vědět, že registraci si nemusíte tisknout. Vše si v systému dohledá americká strana, ovšem doporučuje se ji uložit aspoň do emailu či telefonu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *