Ho Či Minovo Město

saigonChystáte se k návštěvě Vietnamu? Poletíte do Ho Či Minova Města? Letenky Ho Či Minovo Město vás mohou vyjít o dost levněji, pokud budete sledovat akční nabídky letenek online. Při online rezervaci můžete získat i jiné slevy. Navíc se jedná o velice rychlé a oblíbené vyřízení letenek – není potřeba nikam chodit, stát ve frontě apod. – vše je v momentě vyřízeno. Levné letenky Ho Či Minovo Město lze získat od několika leteckých společností.

Ho Či Minovo Město najdete na jihu země, blízko delty řeky Mekong. Z minulosti je město známé také pod jmény Prey Nokor nebo Saigon. Najdete tu hlavní turistické atrakce, které leží v jednom distriktu a na prozkoumání budete potřebovat určitě celý den. Jakmile skončíte s poznáváním historie, můžete si ve městě užívat zábavy stejné jako v jiných městech. K dispozici jsou aquaparky, golfová hřiště, lázně, dostihy, trhy, nákupní centra nebo zoologická a botanická zahrada.

Ho Či Minovo Město a památky

Poznávání jiných kultur, tradic a památek je oblibou mnohých turistů. V Ho Či Minově Městě můžete začít třeba prohlídkou budovy hlavní pošty se skleněnou klenbou. Uchvátí vás i samotný interiér, kde mají hodně velkou podobiznu Ho Či Mina. Zajít můžete do městského divadla a je zde otevřeno hned několik zajímavých muzeí – např. Ho Či Minovo muzeum, Muzeum války nebo Národní vietnamské muzeum.

Muzeum pozůstatků války má sídlo v budově, kde původně fungovalo Informační středisko USA. V muzeu si prohlédnete různé válečné fotografie, vojenská vozidla, zbraně nebo gilotinu, sloužící Francouzům k popravování partyzánů z Viet Minhu. Expozice jsou zaměřené hlavně na válečné zločiny Američanů a Číňanů. Historické muzeum vám odhalí sbírky z prehistorické a bronzové doby, ale také z dob dynastií Tran a Le. Nepřehlédněte ani jedinečné hudební nástroje a předměty dovezené díky Francouzům z kambodžského Angkoru.

Palác znovusjednocení byl postaven na místě, kde stal palác Norodom z roku 1868, který byl zničen bombami v roce 1962. Palác nezávislosti se stal sídlem prezidenta Jižního Vietnamu Nguyen Van Thieua, který tady pobýval do roku 1975. Budova má čtyři patra, kde nechybí slavnostní místnosti a haly, studovny, kabinety, taneční sál nebo casino. Suterén je vyplněn sítí podzemních tunelů.

Tip na dovolenou:  Neopakovatelný zážitek pro cestovatele - navštivte Maledivy

Pagoda Giac Lam je směsicí prvků buddhismu s tradicemi taoismu a konfucianismu. I v současnosti zde žije několik mnichů a udržují stavbu. V paláci objevíte zdobené hrobky, bílou sochu boha milosrdenství Quan Thew Am Bo Tat, oltář se sochami Buddhy a vyobrazení bódhisatvů a soudců deseti částí pekla. Pagoda Giac Vien se podobá svatostánku Giac Lam a najdete ji nedaleko lotosového jezírka Dam Sen. Vybudována byla v 19. století díky dynastii Nguyen. V architektuře stavby můžete pozorovat typické charakteristiky jihovietnamského slohu. Areál má 153 dřevěných soch. Mezi vzácné exempláře se hlavně řadí vyřezávané dřevěné tácy ozdobené zlatem.

Pagoda Vinh Nghiem vznikla v letech 1964 – 1971 a nechybí na ní typické prvky japonské architektury. Pagoda má klasickou věž se sedmi poschodími a také vlevo umístěnou věž Kwan-Yin, přistavěnou v roce 1982.Katedrála Notre Dame stojí s samém centru městské části. Vznikla během let 1877 – 1883 a jde o napodobeninu slavné katedrály v Paříži. Před stavbou je umístěna socha Panny Marie.

Typická čínská čtvrť Cholon má různé tržnice a restaurace a je zde i známá tržnice Binh Tay. Na tomto místě stojí také pagoda Quang Am z roku 1816, která vás upoutá interiérem i střechou ozdobenou keramickými výjevy z čínských bájí a pověstí.

Při prohlídce města buďte opatrní na své věci. Město je proslulé i krádežemi a může vám jen tak rychle zmiznout i těžký kufr…

 

Zdroj foto: Wikimedia Commons, autor: Nic saigon

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *