Paříž – nechte se vtáhnout historií i současností

Paříž – nechte se vtáhnout historií i současnostíPaříž vás přitáhne různými lákadly, stejně jako milióny návštěvníků před vámi. Paříž je velice oblíbená, proto se není třeba divit, že vás do Paříže je schopno přepravit hned několik leteckých společností. Z Vídně můžete letět do Paříže s Niki leteckou společností za 3 053 CZK nebo s Austrian za 4 001 CZK. Z Prahy se do Paříže podíváte letecky s ČSA za 3 689 CZK, s Air France za 3 855 CZK nebo se Smart Wings za 4 319 CZK.

Historický střed Paříže tvoří tzv. point zéro – nultý bod. Najdete ho na ostrově Cité na Place du Parvis-Notre-Dame, tedy před vchodem do katedrály Notre-Dame. Toto místo je tím, odkud se  oficiálně měří všechny vzdálenosti od města Paříž.

Paříž leží v Pařížské pánvi na obou stranách řeky Seiny. V Paříži budete mít dojem, že si zde architekti mohou stavět, co chtějí a nebudete daleko od pravdy. V Paříži narazíte na památky nejspíše ze všech architektonických slohů. Kromě historických objektů se zde nachází i supermoderní čtvrť La Défense, kde se do světa dívá plno mrakodrapů a velice moderních staveb. Zahlédnete zde i Grande Arche, postavený k 200. výročí Francouzské revoluce.

Tip na dovolenou:  Vilnius – vydejte se po stopách historie Litvy

K nejnavštěvovanějším pamětihodnostem Paříže patří katedrála Notre-Dame, bazilika Sacré-Cœur, Musée Louvre, Eiffelova věž, Centre Georges Pompidou, Musée d’Orsay, Cité des sciences et de l’industrie, kaple Notre-Dame-de-la-Médaille-miraculeuse, Vítězný oblouk, Musée du quai Branly, Muséum national d’histoire naturelle, Invalidovna  nebo Sainte Chapelle.

Paříž je centrem světové módy a již v roce 1945 jste zde mohli zajít do 106 francouzských podniků označených „haute couture“. V současné době rovněž nechybí tyto firmy – Givenchy, Dior, Chanel, Jean-Louis Scherrer, Emanuel Ungaro, Yves Saint-Laurent, Pierre Cardin a André Courrèges atd. Paříž patří mezi místa, kde lidé rádi nakupují. Zajděte si do obchodních domů Galeries Lafayette, Printemps, do nákupního centra Forum des Halles nebo na trhy.

Zdroj foto: Wikimedia Comons

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *