Rhodes Grand Master S Palace Greece  - xoona / Pixabay

5 míst na Rhodosu, která určitě nemůžete vynechat

Dovolená na Rhodosu má pro většinu z nás příchuť krásných pláží, návštěv kouzelných zátok a samozřejmě také cestování po památkách! Někdy může být těžké rozhodnout se, která místa chcete navštívit. A právě proto jsme vybrali 3 místa, díky nimž bude vaše dovolená Řecko opravdu nezapomenutelná.

Nezáleží na tom, zda preferujete spíše pobytové zájezdy u moře Řecko, nebo si libujete v cestách za památkami. Rhodos vás totiž dokáže uspokojit v obou případech.

Zátoka Anthonyho Quinna – vše pro milovníky krásy

Tato zátoka vděčí za své jméno americkému herci, který se proslavil mimo jiné i rolí ve známém filmu „Řek Zorba“. Krásné pláže lákají k opalování, mírně se svažující pobřeží a skalnaté dno zálivu pak nabízí ideální podmínky pro všechny milovníky šnorchlování! A pro náročné milovníky výletů je tu připravena i poměrně náročná treková trasa, která všem odvážlivcům zaručuje doslova nezapomenutelné výhledy. Protože kdo říká, že se vaše dovolená Řecko 2021 musí odehrávat jen u moře?

Do lázni na Rhodos

Máme zažito, že nejrůznější lázeňské hýčkání má pro nás nachystáno spíše dovolená Kréta. Ovšem i na Rhodosu si přijdete na své. Místní termální lázně Kalithea uspokojí i ty nejnáročnější milovníky pohodlí. Těšit se můžete na koupání v termálních pramenech, ale nejenom to. Uvnitř lázní se nachází i krásná zátoka s azurovou vodou.

Tip na dovolenou:  Řecko, to je především překrásná dovolená s nádechem historie

Město Rhodos jako opravdová perla ostrova

Právě zde stál jeden ze 7 divů světa – Rhodský kolos. Dodnes nepřežil, ovšem i bez něj je město pro svou krásu a význam zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Tady můžete zjistit, jaký byl dříve život ve středomořských městech. Pro milovníky historie jsou pak na mnoha místech k vidění četné memorabilie řádu rytířů a pozůstatky turecké nadvlády.

Chcete si nejkrásnější místa Rhodosu procestovat individuálně s veškerým potřebným zázemím? Pak vsaďte na zájezdy na míru od CK Monoi, více informací získáte na stránkách Monoi.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *