Cestovní pojištění se vám bude hodit i v dnešní nelehké situaci


Na jaře loňského roku vstoupilo do našich životů onemocnění Covid-19, které nás omezuje jak v našich zálibách, tak studentských a pracovních životech. Za téměř rok prošla protiepidemická nařízení celou řadou úprav, což se negativně projevilo hlavně na turistickém průmyslu. Nicméně i dnes je povoleno cestování do zahraničí za hodně přísných podmínek. Samozřejmostí je sjednání kvalitního cestovního pojištění, které vás bude na cestách chránit.

Podmínky pro země jsou různé

Pokud byste si chtěli odpočinout od každodenních negativních zpráv, můžete se vydat na několikadenní zahraniční výlet. Ještě před odjezdem si ovšem prostudujte podmínky pro vycestování do dané země. Například vstup do Rakouska je podmíněn 10denní karanténou a při překročení italských hranic se musíte prokázat negativním testem ne starším než 48 hodin. I tato opatření by vás od cestování neměla odradit, protože člověk je živ jenom jednou a měl by poznávat svět.

Jak funguje cestovní pojištění?

Pojištění do zahraničí s covid patří k vůbec nejoblíbenějším produktům pojišťoven v současné době. Samozřejmě si jej můžete sjednat online z pohodlí vašeho domova, ovšem nemůžete se pojistit proti nákaze nemocí Covid-19. Pojišťovna nabízí nad rámec svých služeb pojistné plnění z léčebných výloh i v zemi, kam není příslušnými orgány doporučen vstup. Podmínkou je dodržení místních protiepidemických pravidel.

Tip na dovolenou:  Vyvarujte se 3 nejčastějším chybám při vyřizování cestovního pojištění

Na co se cestovní pojištění nevztahuje?

Aktuálně sjednané online cestovní pojištění se nevztahuje na výlohy spojené s karanténou nebo jakýmikoliv preventivními opatřeními. V případě vašeho onemocnění nemocí Covid-19 nebude pojišťovna hradit náklady na pozdní návrat do České republiky, což zahrnuje hlavně náhradní letenky, přesměrování nebo dodatečné náklady na ubytování. Pojišťovna nehradí ani náklady na testování v souvislosti s nemocí Covid-19.

I když je současné cestování značně omezeno, můžete se za dodržení podmínek vydat do atraktivních destinací. Mějte ovšem na paměti riziko, které alespoň trochu snižuje dobře sjednané cestovní pojištění.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *