Cestování, dovolená, zájezdy a ubytování – jak ušetřit

Cestování je mezi českým obyvatelstvem oblíbeným koníčkem, běžné je jezdit každý rok na dovolenou k moři či na hory. Mnohé rodiny na ni přitom šetří celý rok nebo si kvůli dovolené a cestování berou půjčky a úvěry. Přitom můžete ušetřit nemalé peníze při koupi tzv. last minute zájezdů, které jsou obvykle levnější o 30 procent a nebo při koupi first minute zájezdů můžete v průměru ušetřit 10 procent.

Cestování, dovolená, zájezdy a ubytování

Každý, kdo má zájem o cestování, o odpočinek u moře, vybití se při lezení po horách, poznávání památek či touží po zážitku může ušetřit nemalé peníze. Stačí jenom koupit dovolenouzájezdletenku a nebo si zamluvit ubytování v hotelu ve správnou chvíli a u správného prodejce. Internetové cestovní agentury nabízejí zájezdy různých cestovních kanceláří, včetně těch zahraničních. A právě proto je porovnání cen i nabízených služeb velmi jednoduché.

First minute

Tyto cestovní agentury a kanceláře nabízejí dovolenézájezdy včetně ubytování a letenky pro následující rok ve velkém předstihu. Tato nabídka je označována jako first minute. Cena u těchto nabídek je většinou o 10 procent výhodnější než cena katalogová. Některé cestovky nabízejí i různé soutěže ať už o věcné ceny jako je například notebook či horská kolo nebo soutěže o 100 procentní cenu zájezdu. Pro získání slevy je většinou nutné uhradit několik desítek procent z ceny zájezdu, zbytek před odjezdem na dovolenou.

Last minute

Pokud máte zájem o ještě větší slevu, obvykle 20 až 30, v některých případech i 40 až 50 procent, pak je možnost využít tzv. last minute což jsou zájezdy kupované přibližně 14 dní před odjezdem. Last minute mají tu nevýhodu, že nabídka zájezdů je omezená. Také máte méně času na získání informací o Vaší dovolené, místě pobytu a hotelu ve kterém budete ubytování, což ale v době internetu zase nemusí být taková překážka. Levněji dovolenou pořídíte, když na ni vyrazíte mimo hlavní sezónu. Zde může být sleva dalších 5 až 10 procent.

Tip na dovolenou:  Vydejte se poznávat Beskydy a ubytujte se přitom opravdu luxusně

Zahraniční cestovní kanceláře

Doporučujeme poohlídnout se po dovolené u našich sousedů, konkrétně v Německu. U dražších zájezdů můžete ušetřit i deseti tisíce korun, takže se ta trocha námahy vyplatí. Peníze, které ušetříte můžete utratit na dovolené za večeři, suvenýry a výlety. Pozor ale na to, že ne všechny zájezdy jsou levnější, některé stojí stejně jako u českých cestovních kanceláří či jsou o něco dražší. V drtivé většině na tom ale budete lépe při výběru dovolené u zahraničních cestovek.

Letenky a ubytování

Nehodláte-li využít nabídky cestovních kanceláří a vyrazíte na vlastní pěst, vyplatí se sledovat stránky nízkonákladových leteckých společností u kterých můžete v rámci různých akcí získat letenky po Evropě za pár korun. Letenky si objednáte po internetu, většinou i několik měsíců dopředu. Je nutné upozornit i na to, že tyto lety mají omezenou kvalitu služeb. Například na palubě letadla nedostanete občerstvení nebo jste omezeni váhou vašich zavazadel, kterou si sebou můžete vzít. Co se ubytování týká, je dobré průběžně sledovat nabídky stránek nabízející ubytování v hotelechpenzionech a apartmánech. Tyto ceny jsou většinou menší než při koupi pokoje na místě, je zde nabízeno i ubytování za akční ceny.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *