Building Church Statue Monument  - fietzfotos / Pixabay

Čím kromě módy dokáže Milán zaujmout

Miláno je městem módy, takovým jako Trenčín, ale asi tisíckrát větším, to ví každý. Co už možná každý neví, je, že je i ekonomickým centrem Itálie. Patří mezi nejbohatší města, ale ani peníze nedokázali pokazit typický milánský charakter.

Stále je to šarmantní město, které si zachovalo svou tvář, ráj, kde najdete trendy dámské oblečení, kus pořádné historie a na své si přijdou i milovníci fotbalu. Co byste měli v Miláně navštívit, abyste při odchodu usmívali?

Vydejte se po stopách historie

Náměstí Duomo je rozhodně nejkrásnějším místem v Miláně. Už zdálky vás okouzlí majestátní gotická katedrála se stejným jménem – Duomo. Je opravdu majestátní, o tom svědčí i to, že je to druhá největší katedrála v Itálii a druhá největší gotická katedrála na světě.

Italy Milano Duomo Square  - dimitrisvetsikas1969 / Pixabay
dimitrisvetsikas1969 / Pixabay

A velkým bonusem je, že můžete vyšlapat na její střechu, odkud si můžete prohlédnout, jak Milán vidí ptáci. I když nepatříte mezi největší milovníky nakupování, Galleria Vittorio Emanuele II vás bude bavit. Nejen svými obchody, ale hlavně jedinečnou architekturou, vysokými klenbami a prosklenou střechou.

Kultura i nakupování

V Miláně najdete také jedno z nejznámějších divadel na světě. La Scala je jméno jeho a rozhodně stojí za to navštívit ho i zevnitř. Nemusíte jít rovnou na premiéru světoznámé opery, ale zevnitř je ještě očarujúcejšia. Nejvyhledávanější čtvrtí na nakupování je Quadrilatero della moda, místo, kde najdete desítky butiků, outletů, designérských obchodů a můžete si zde koupit cokoliv, ať už jsou to tuniky, kardigany, kožichy nebo halenky. Ráj pro každého, kdo rád nakupuje.

Tip na dovolenou:  Řím – prozkoumejte jedno z nejstarších evropských měst

Sport a la dolce vita

Italové jsou fanatici do fotbalu a v Miláně do platí dvojnásob. Zajímavostí je, že zde na jednom stadionu hrávají své domácí zápasy dva největší milánské kluby – Inter Milan a AC Milan. Pokud se dostanete na tento zápas, budete mít o strhující zážitek postaráno. Vášeň, emoce, napětí, radost a slzy. Takto vypadá milánské derby. No a co by to bylo za návštěvu Itálie, kdybyste jste si nevychutnali italskou kuchyni a chutné víno jako dar od vinařských mistrů. Návštěva Milána patří mezi nejlepší věci, které můžete v Itálii udělat.

Italy Architecture Church Design  - dimitrisvetsikas1969 / Pixabay
dimitrisvetsikas1969 / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *