Do Frankfurtu za poznáváním a kulturou

Do Frankfurtu za poznáváním a kulturou

Do Frankfurtu za poznáváním a kulturouNěmecké město Frankfurt nad Mohanem najdete v jižní části spolkové země Hesensko, na řece Mohanu -Main. Multikulturní velkoměsto se často srovnává s New Yorkem. Jestliže využijete momentální nabídky Královny letenky, můžete se z Vídně dostat s Air Berlin za 3 075 CZK. Pro cestující z Prahy jsou k dispozici letenky za 3 640 CZK od Luftansy nebo za 3 005 CZK s ČSA.

Ve Frankfurtu nad Mohanem můžete navštívit několik desítek divadel. K nejznámějším patří  Alte Oper, English Theater s divadelními představeními z celého světa, Fritz-Rémond-Theater – divadlo komedie umístěné v zoologické zahradě, Tigerpalast zaměřené na muzikály atd.

Frankfurt nad Mohanem se zalíbí turistům s oblibou návštěv muzeí – tady jich objevíte kolem čtyřicítky. Muzejním nábřeží objevíte na levém břehu řeky Mohan, na místě mezi Železným mostem a Mostem přátelství. K zajímavým muzeím patří například Muzeum ikon, Uměleckoprůmyslové muzeum v parku se zajímavou architektonickou budovou, Muzeum a galerie starého umění s se sbírkou gotické plastiky nebo muzeum starého malířství a sochařství Städel. Nechybí ani Německé filmové muzeum. Historické centrum města vám dává možnost navštívit rodný dům J.W. Goetheho, Židovské muzeum, Archeologické muzeum, Muzeum architektury, Přírodovědecké muzeum či Muzeum komunikací. Nasednete-li na příměstskou dráhu, ocitnete se za deset minut u Německého muzea kůže a obuvi v Offenbachu. Kousek dortu vám svým tvarem připomene budova Muzea moderního umění, kde vystavují  Dómský poklad.

Tip na dovolenou:  Proč si vybrat poznávací a pobytové zájezdy pro váš příští dovolenkový zážitek

Do Frankfurtu nad Mohanem se hodně jezdí na různé veletrhy a výstavy, kterých se tu ročně pořádá více jak tři stovky. Jedná se o vynikající prezentaci firem z celého světa, ale i možnost pro návštěvníky si pořídit nějaké novinky různých oborů. Mezi nejznámější veletrhy se řadí knižní Buchmesse, IAA – Internationale Automobilausstellung, Internationale Frankfurter Messe Ambiente nebo  hudební veletrh Pro Light & Sound.

Zdroj foto: Wikimedia Commons

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *