Prozkoumejte moderní Berlín!

berlinHlavní město Německa Berlín se nachází na severovýchodě země. Berlínem protéká řeka Spréva –Spree. Berlín je hojně navštěvovaný z různých příčin, jezdí sem obchodníci, turisté a jiné osoby, které se chtějí projít moderním městem. Z Vídně se nyní dostanete do Berlína za 3 045 CZK s Air Berlin nebo za 3 176 CZK s Austrian leteckou společností. Tyto ceny nabízí Královna letenky.

Do Berlína za kulturou

Berlín je městem, kde se určitě milovníci kulturních akcí nebudou ani trochu nudit. Zajít můžete do divadel a kabaretů. K dispozici jsou i představení ve třech operách: Státní opeře, Německé opeře a Komické opeře. Své bohaté expozice vám nabízí k prohlédnutí hned několik muzeí. Rozhodně zajděte do Egyptského muzea s originálem sošky Nefertiti nebo do Pergamonského muzea. Potěší vás prohlídka známé botanické zahrady nebo dvou zoologických zahrad, kde v jedné z nich nechybí akvárium. Výstavy spatříte v různých galeriích včetně Národní galerie. K pravidelně konaným kulturním akcím patří udělování Zlatého medvěda na Berlínském filmovém festivalu. Velký průvod městem jde během Karnevalu kultur, hodně lidí se rovněž účastní každoročního maratonského běhu městem.

Tip na dovolenou:  Mnichov – jedno z nejpěknějších evropských měst

Za památkami Berlína

Dominantou Berlína je Reichstag. Jedná se o sídlo německého parlamentu, které poničila druhá světová válka, ale bylo zrekonstruováno. Monumentální budovu z 19. století skleněná kopule v moderním stylu. Nedaleko Reichstagu narazíte na Braniborskou bránu – jeden z nejdůležitějších německých symbolů. Z dalších památek stojí za zmínku a za vaši návštěvu zámek Schloss Charlottenburg, bývalý přechod Checkpoint Charlie, zbytek Berlínské zdi – East Side Gallery,  chrám Berliner Dom, televizní věž Fernsehturm nebo zřícenina kostela Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche.

Takřka v centru města najdete místo Tiergarten s bohatými zelenými plochami, které budou vyhovovat k procházkám.

Zdroj foto: Wikimedia Commons

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.