Moderní město Düsseldorf

dusseldorfNěmecké město Düsseldorf je známým střediskem reklamy a módního průmyslu. Důležité je také díky telekomunikačním, obchodním a finančním firmám. Mnoho lidí se do Düsseldorfu vypravuje za obchodními a pracovními účely. Pokud mezi ně patříte i vy, můžete si pořídit letenku z Prahy s ČSA za 2 985 CZK nebo s leteckou společností Lufthansa za 3 129 CZK. Pokud chcete cestovat z Vídně, využijte letecké spojení s AIR Berlin za 3 085 CZK.

Dnešní Düsseldorf je známým městem módy, životního stylu a kultury. Königsallee je nejluxusnější evropským nákupním bulvárem. Nakupovací ráj můžete zkombinovat s klidným posezením v kavárničce. Oblast Mediahafen je centrem nočního a společenského života. Jde o starý obchodní přístav, který se dočkal přestavby ve 20. století.

Düsseldorf a turisté

V případě, že se chcete trochu porozhlédnout po krásách Düsseldorf, můžete začít například procházkami po pěkné nábřežní promenádě. Krásu krajiny okolo Rýna si lze užívat z vyhlídkové plošiny Rýnské věže. Staré město bylo během druhé světové války dost poškozeno, ale můžete se podívat na gotickou radnici nebo barokní kostel svatého Ondřeje. K vidění je také zámecká věž, která zůstala z düsseldorfského zámku. V současnosti v ní naleznete expozice plavebního muzea. Nejstarší část města se nazývá Kaiserswerth. Historické Staré město se stalo populárním díky svým hospůdkám a restauracím – bylo jich tu více než 260 hospůdkami. Proslavilo ho také kvašené pivo Altbier.

Tip na dovolenou:  Moskva je ideálním místem pro milovníky pamětihodností

Určitě nezapomeňte na návštěvu Museum Kunst Palast, kde je galerie výtvarného umění se sbírkami od 16. až do 20. století. Vystavují se zde díla významných autorů, například Cranache, Rubense a mnohých jiných. Další nezapomenutelné zážitky můžete nasbírat v dalších muzejních objektech – muzeí se zde nachází osmnáct. K významným se řadí německé opery a spoustu divadel – velkých a malých.

Zdroj foto: Wikimedia Commons

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.