Nature Mountain South Moravia  - ivabalk / Pixabay

Mírné zimy nahrávají celoročním výletům – chce to však pořádné zázemí

Jižní Morava jako jedno z nejteplejších míst u nás se pro tuto příležitost přímo nabízí. A když Morava, tak určitě CHKO Pálava. Tam je zkrátka krásně opravdu kdykoliv.

Ve hře není jen nádherná příroda s mnoha unikátními teplomilnými druhy, ale také zajímavé architektonické památky. Celé oblasti dominuje zřícenina hradu, známého pod mnoha jména. Česky jsou to Děvičky nebo Dívčí hrady, ovšem nabízí se i pojmenování Maidberk či Maidenburg.

Výstup nahoru za tu námahu rozhodně stojí

Pokud si pořídíte šikovné ubytování – naším tipem je určitě pension Florián (https://www.pensionflorian.cz/) – budete to mít k Děvičkám coby kamenem dohodil. A to se rozhodně hodí. Cesta nahoru totiž nepatří k nejjednodušším. Seshora se vám však krom impozantních polozhroucených (ale stále masivních) zdí nabídne i jedinečný rozhled po okolí. Obvodové zdivo je doslova prošpikováno otvory pro střílny.

A pokud k nim zalehnete (nebo zasednete) po vzoru jejich dávných strážců, dohlédnete třeba až na Novomlýnskou nádrž či na legendární  Dolní Věstonice (za optimálního počasí).

Tip na dovolenou:  Aby letošní dovolená v ČR opravdu stála za to, rezervujte si ta nejkrásnější místa už teď

Pálava naláká nejenom na památky a přírodu, ale také na folklor a lidové tradice

Ovšem uspokojíte tu opravdu všechny svoje potřeby. Chcete se po náročném výstupu osvěžit sklenkou dobrého vína, zrajícího pod přívětivým pálavským sluníčkem? Restaurace Florián vám ráda vyjde vstříc i v tomto ohledu.

Nabízí kuchyni, která se inspiruje tím nejlepším, co má pro vás Pálava přichystáno, ovšem obohacuje vše o nejnovější gastronomické trendy tak, aby každé sousto bylo vyladěné do posledního detailu. Těšit se můžete i na posezení ve vinném sklípku (s možností řízené degustace vín) nebo na večery s cimbálovkou.

Rezervujte si svůj pobyt v tomto rodinně laděném podniku a poznejte srdce Moravy na vlastní kůži. Zjistěte více na stránkách https://www.pensionflorian.cz/ Čekají na vás pokoje s kompletní výbavou, postele se zdravotními matracemi a kvalitní Wi-Fi připojení.

P%C%Alava Branches Tree Trees Field  - Pavellllllll / Pixabay
Pavellllllll / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *