Madrid – skvělé místo pro výlet

Madrid se nachází uprostřed španělského území, městem protéká řeka Manzanares. Město Madrid je hojně navštěvované i českými turisty. Nejpohodlnější a nejrychlejší je cesta letadlem. Už máte zajištěny levné letenky do Madridu? Můžete se podívat na aktuální nabídku online letenek, kde často objevíte mnohé slevy. Letenky Madrid se dají snadno zarezervovat, anebo rovnou koupit na den, kdy hodláte učinit cestu do španělského města.

Letadlem se dostanete do Madridu rychle a uvidíte, že skrývá mnoho zajímavostí a krás, které stojí za vidění. Ve velkoměstě narazíte na hromadu kulturních akcí, památek a galerií. Polapí vás pestrý noční život, kde nechybí tradiční flamenco. Dá se zde výborně nakoupit a fotbaloví fandové se jistě rádi podívají na některý ze zápasů slavného fotbalového klubu Real Madrid. Madrid vás doslova napumpuje životem. V ulicích Madridu poznáte, co znamená pravý noční život. Otevřeny jsou tapas bary a nejrůznější noční kluby, kde rádi vydržíte až do ranních hodin.

Za památkami do Madridu

Královský palác najdete v centru města. Jedná se o prostorný palácový komplex. Další místo je rovněž historické a jde o kastilskou Plaza Mayor – čtvercové hlavní náměstí z 16. století. Zajímavá je i katedrála Almudena. Duchovní nejen madridskou baštou je Puerta del Sol, odkud je měřeno 6 hlavních národních silnic. V Madridu nesmíte zapomenout na muzea.

ddzphoto / Pixabay

Světoznámé muzeum Prado je místem, kde se vystavují díla nejvýznamnějších evropských umělců. Obdivovat lze díla Goyi, Rembrandta van Rijna, Velasquéze nebo Rubense. Zcela nepřehlédnutelné dílo je „Zahrada pozemských rozkoší“od Hieronyma Bosche. V Pradu se nachází přes 3 000 obrazů z pověření španělské královské rodiny, ale celková kolekce tvoří přes 8 500 děl. Muzejní budova je obrovská. Podívat se můžete například na expozice španělského malířství  (1100-1850), italského malířství (1300-1800), vlámského malířství (1430-1700), francouzského malířství (1600-1800) nebo německého malířství (1450-1800). Nechybí zde sochy, dekorativní umění a různé kresby.

Tip na dovolenou:  Milán – oblíbená destinace pro turisty

Za muzeem Prado se nachází rozlehlý park, kde se dá procházet, odpočívat nebo se projíždět na lodičce. K návštěvám se doporučuje též Muzeum královny Sofie, kde mají Picassovu „Guernicu”.

Muzea Prado, Reina Sofia a Thyssen se nacházejí blízko sebe na Paseu del Prado.

Archeologické muzeum ukazuje vývoj civilizací, které obývaly Iberijský poloostrov v období od pravěku do 19. století. zdejší zajímavostí je busta ženy ze 4. století př. n. l. „Dama de Elche“ a také vás ohromí částečná reprodukce jeskyně Altamira. Pokud chcete trávit čas venku, zajděte do parku. V Madridu jich mají skutečně hodně – přes čtyřicet. Například si poslechnete bubeníky a užijete si výhledy na okolí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *