Mnichov – jedno z nejpěknějších evropských měst

mnichovMnichov je hlavním městem Bavorska a najdete ho v podhůří Alp na řece Isar. Jedno z největších německých měst obklopuje mnoho menších i větších jezer. Mezi známější patří Ammersee, Wörthsee, Kleinhesseloher See v Anglické zahradě a Starnbergské jezero. Chystáte se do Mnichova na nákupy, za poznáváním, nebo uvažujete přijet na známé vánoční trhy? Současné ceny letenek se pohybují v ceně 3 057 CZK z Vídně s Air Berlin. Z Prahy se do Mnichova dostanete za 2 979 CZK s ČSA nebo za 3 129 CZK s Lufthansou.

Za zábavou do Mnichova

V Mnichově můžete okusit velice rušný kulturní život a pochopitelně i mnoho zdejších dobrot. Tradičními specialitami jsou preclíky a klobása. Nevyhnete se restauracím a pivnicím, protože ve městě je jich opravdu spoustu. Mnichov proslavil pivní festival Oktoberfest. K procházkám zvou zelené parky, ulice zaplněné obchody s kvalitním sortimentem nebo mnohá muzea, galerie, obrazárny. Pro obdivovatele kulturních zážitků je vhodné navštívit Národní divadlo, Německé muzeum zaměřené na techniku a Městské nebo Židovské muzeum.

Podívaná s nádechem historie

Druhá světová válka přinesla německým městům značné poškození, výjimkou nebyl ani Mnichov. Obdivovatelé architektonických skvostů minulosti však nemusí zoufat, protože si stavby v Mnichově prošly rekonstrukcemi podle starých plánů. Na náměstí Marienplatz najdete Starou a Novou radnici či Mariánský sloup. Nová neogotická radnice vás upoutá bohatým zdobením a pěkným orlojem v průčelí. Stará radnice vznikla již v 15. století a v současnosti zde naleznete Muzeum hraček. Největší chrám v Mnichově se nazývá Frauenkirche. Gotická katedrála leží na Frauenplatz a upoutá vás dvěmi sto metrovými věžemi, které mají cibulovité kopule. Dále stojí za vidění letní sídlo bavorských králů zámek Nymphenburg a bazilika sv. Kajetána.

Tip na dovolenou:  Athény – město plné starověkých památek

Zdroj foto: Wikimedia Commons

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *