Curych – vydejte se na návštěvu jednoho z nejbohatších měst světa

curych-chrisbrownCurych je největším městem Švýcarska a najdete ho v předhůří Alp blízko severního konce Curyšského jezera. Rozkládá se na obou březích řeky Limmat a obklopují ho lesnaté kopce.

Letadlem se do Curychu nyní dostanete s Niki leteckou společností z Vídně za 3 039 CZK nebo s Austrian za 3 064 CZK – opět z Vídně. Pro cestující z Prahy je k dispozici cena za letenku tam a zpět za 2 978 CZK s ČSA.

Jedno z nejbohatších měst na světě vás naláká na nejrůznější kulturní, společenské a sportovní akce. Staré centrum je rozděleno řekou Limmat na dvě části. Z historických památek můžete obdivovat zbytky bývalého opevnění a vodní příkop Schanzengraben. Altstadt – Staré město vám ukáže své cechovní domy na obou stranách řeky. Nejstarší doložené osídlení je na návrší Lindenhof. Nechybí zde parkově upravěné prostředí kolem zbytků románského hradu a památník, připomínající obranu Curychu ženami. Na západ od Lindenhofu najdete luxusní Bahnhofstrasse, kde sídlí banky a obchodní třída.

Za historickými památkami Curychu

V Curychu se lze podívat na Grossmünster – románskou baziliku z 12. století, trojlodní gotickou baziliku s jednou věží Fraumünster, kde byl původně kostel ženského kláštera písemně, na  kostel sv. Petra s věžními hodinami, které mají největší ciferníkem v Evropě či na původně gotický kostel Wasserkirche a bývalý kostel dominikánů Predigerkirche.

Tip na dovolenou:  Paříž – nechte se vtáhnout historií i současností

V Curychu nechybí ani několik významných muzeí Švýcarské zemské muzeum najdete v parku Platzspitz a prohlédnout si lze bohaté sbírky uměleckých předmětů švýcarské historie. Nechybí různé zbraně, šperky, mince, nábytek, keramika, textilie, hodiny, sochy, malby a grafiky.

Dům umění Kunsthaus na Pfauenplatz má k ukazování sbírku plastik a uměleckých děl z období od středověku po současnost. Jednu z největších soukromých sbírek hodin spatříte v Muzeu hodin na Bahnhofstrasse 31.

Vypravit se můžete do botanické nebo zoologické zahrady. Luxusní nákupy si lze dopřát na 1,2 km dlouhé Bahnhofstrasse.

Zdroj foto: Wikimedia Commons, autor: Chris Brown

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *