3 důvody, proč navštívit Beskydy

Existují dvě skupiny lidí. První skupina cestuje převážně do zahraničí a krásy České republiky ji nijak nezajímají. Druhá skupina dává přednost krásám České republiky. Právě pro druhou skupinu máme tip. Co takhle zajet si na víkend do Beskyd?

Beskydy jsou velice rozlehlé a rozmanité pohoří. Na jednodenní výlet nejsou ideální, je třeba si vymezit aspoň víkend. Pohoří se rozprostírá na severovýchodní Moravě, zasahuje do Valašska a do přilehlého Slezska. Jenže zde Beskydy nekončí. Částečně zasahují i na Slovensko do Oravy a nachází se částečně i na Ukrajině.

Nejvyšším bodem Beskyd je Hoverla, nicméně nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd je Lysá hora. A to je jeden z důvodů, proč byste se měli do Beskyd vydat. Celkově vám přinášíme tři důvody, proč byste měli Beskydy navštívit.

1) Nachází se zde Lysá hora

Jak jsme již zmínili, jedním z důvodů, proč se vydat do Beskyd, je Lysá hora, což je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Kromě toho je to nejvyhledávanější místo v Beskydech. Na samotný vrchol této hory se můžete vydat pěšky, ale klidně si půjčte i kolo a zkuste to nahoru vyjet. Na Lysou horu se dostanete po mnoha stezkách. Nejoblíbenější je Bezručův výplaz, který je pojmenován po známém českém umělci.

Tip na dovolenou:  Vydejte se na krásnou zimní dovolenou do Tater

2) Odměníte se v Beskydském pivovárku

Dalším důvodem, proč byste měli Beskydy navštívit, je nedávno otevřený Beskydský pivovárek. Právě zde na vás čeká orosená odměna po náročném výšlapu na Lysou horu.

3) Ubytujete se v rekreačním centru Sepetná

A jelikož se v Beskydském pivovárku napijete, nebudete moct řídit, tudíž ubytování přijde vhod. Třetím a naším posledním důvodem, proč byste měli navštívit Beskydy, je ubytování v rekreačním centru Sepetná. Rekreační centrum nabízí hned několik možností ubytování nad městem Ostravice. Můžete se ubytovat jak v hotelu, tak v penzionu i v oblíbené chatě. Záleží zcela na vás.

 

JerzyGorecki / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *