Katedrála St. Basil The Blessed

Basilej – vydejte se za kulturou a překrásnými sceneriemi

Katedrála St. Basil The BlessedMěsto Basilej se nachází v severozápadní části Švýcarska, u hranic s Francií a Německem.

Jestliže plánujete v nejbližším období návštěvu Basileje – ať už pracovní nebo soukromou, můžete využít Královny letenky a zakoupit si letenku za 2 770 CZK z Prahy s leteckou společností Swiss Air Lines.

Basilej je významnou dopravní křižovatkou, má největší říční přístav ve Švýcarsku. K nejvýznamnějším památkám náleží basilejská katedrála, která vznikala už začátkem 11. století.

Během své existence si však prošla různými poškozeními a rekonstrukcemi. V současnosti lze vidět gotické věžičky z červeného pískovce a věže. Severní věž Geotgsturm má výšku skoro 65 m, jižní věž Martinsturm má výšku 63 m. Uvnitř katedrály je mramorová hrobka Erasma Rotterdamského z roku 1536.

V Basileji narazíte na několik fontánek, nejvyhledávanější je baziliščí fontánka umístěná před hlavním nádražím. Z původních padesáti se jich dochovala zhruba polovina a sahají cca do výše pasu. Město dělí řeka Rýn na dvě části – Malou a Velkou Basilej. Tyto části spojuje šest mostů přes řeku.

Upoutá vás také typický symbol města – brána Spalentor ze 14. století, která původně sloužila jako opevnění. V Basileji můžete zajít do několika muzeí, kde najdete zajímavé expozice. Obdivovat lze sbírky, které nabízí Přírodovědné muzeum, Basilejské muzeum papíru, Národopisné muzeum s appenzellským a greyerzským lidovým malířstvím nebo Umělecké muzeum s hornorýnským a švýcarským malířstvím.

Tip na dovolenou:  Proč si vybrat poznávací a pobytové zájezdy pro váš příští dovolenkový zážitek

Haus zum Kirschgarten vám přiblíží bydlení v Basileji během 18. a 19. století. K pozorování vás naláká také kašna Fasnachtsbrunnen, kde se pohybují stroje. Během své činnosti vržou a cákají vodu. Na náměstí Marktplatz mají radnici s pomalovanou pískovcovou fasádou. Náměstí je místem konání trhů se zeleninou a květinami.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *