Boats Port Sea Reflection  - AlfonsoCC / Pixabay

Španělské ostrovy – vítejte v ráji!

Zamilovali jste si Španělsko a rádi byste navštívili některý z ostrovů, který k této kulturně a historicky bohaté zemi patří? Možností máte hned několik. Ke Španělsku totiž patří Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a Baleárské ostrovy ve Středozemním moři.

Kanárské ostrovy

To je sedm ostrovů v Atlantiku, z nichž největším a nejlidnatějším je Tenerife, přezdívaný díky stálosti počasí jako „ostrov věčného jara.“ Hlavní dominantou ostrova Tenerife je spící sopka Pico del Teide, která je nejvyšší horou Španělska.

Ve vnitrozemí ostrova určitě stojí za návštěvu ohromný národní park. Věřící návštěvníci jistě neopomenou navštívit městečko Candelaria, jež je hlavním poutním místem celého souostroví. Tenerife je ale také místem zábavy a karnevalů, které jsou po těch v Rio de Jaineiru, hned druhé na světě. Na ostrově najdete všechny druhy písečných pláží – bílou, žlutou i černou. A samozřejmě, kromě opalování lze využít nabídky potápění, rybaření, surfování nebo navštívit některé z golfových hřišť. Teploty se celoročně pohybují mezi 25 – 29 °C.

Gran Canaria

Třetím největším, třetím nejstarším a zároveň třetím nejvyšším je ostrov Gran Canaria, přezdívaný „Miniaturní kontinent.“ Tento přívlastek si zasloužil díky rozdílným mikroklimatům, jež na ostrově panují. Tento ostrov je bohatý na překrásnou přírodu, rozlehlé pláže, hory, písečné duny, ale také archeologická naleziště. Za návštěvu jistě stojí městečko Teror s typickými kanárskými balkony, jež jsou vyřezávané z místních borovic. Na plážích se můžete setkat jak se světlým, tak s černým pískem.

Tip na dovolenou:  Barcelona – báječné místo pro volný čas

Lanzarote

Je čtvrtým největším ostrovem. Přezdívá se mu také „Sopečný ostrov.“ Černá sopečná půda náramně svědčí vinné révě, proto je na ostrově mnoho vinic s těmi nejkvalitnějšími odrůdami. Pod ostrovem stále dýmá činný vulkán. Celý ostrov je dokonce světovou biosférickou rezervací UNESCO. Na ostrově najdete jak světlé, tak pláže s tmavým pískem. Navštívit můžete také výstavu nebo koncert v některé z lávových jeskyní, místní zoo nebo vyrazit na trekking.

Za návštěvu samozřejmě stojí také další ostrovy z kanárského souostroví – Fuerteventura, El Hierro, La Gomera a La Palma.

Baleárské ostrovy

Nacházejí se ve Středozemním moři nedaleko Španělska. Nejznámější z nich je Mallorca, Menorca a Ibiza. Ostrovy nabízejí více jak 300 slunečných dní v roce, pohádkové pláže a průzračné moře. Na Mallorce je možné obdivovat krásy Dračích jeskyní, Menorca nabízí megalitické památky nejstarších civilizací a na Ibize zažijete největší party svého života.

Woman Young Woman Bikini Holiday - adamkontor / Pixabay
Španělské ostrovy – vítejte v ráji!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *