Brisbane – město s příjemným podnebím

brisbaneQueensland je sluncem projasněný stát, kde si každý turista najde to, co ho nejvíce zajímá. Město Brisbane leží právě v Queenslandu a je hlavním městem tohoto australského státu. Zajímají vás letenky Brisbane? Hledáte levné letenky do Brisbane? Dobrou cestou k nalezení výhodných cen letenek do požadované destinace je online rezervace na vámi určený termín. Vše jde zařídit online a nemusíte se dopravovat do cestovní kanceláře, na letiště či k jinému prodejci letenek.

Brisbane je třetím největším městem Austrálie. Je obklopeno horami a přiletíte sem za mírným podnebím a pěknými scenériemi. V Brisbane se můžete vypravit po stopách historických památek. Jako výchozí bod se vám mže stát klasicistní městská radnice City Hall, která má 90 m vysokou věž. Nedaleko radnice objevíte dvě náměstí King George Square a Anzac Sguare, která stojí za prohlédnutí.

Příznivci nakupování se mohou projít pěší zónou na Queen Street Mall, kde najdou mnohé obchůdky, ale také kavárny a restaurace k příjemnému posezení a k občerstvení. Nejen s malými dětmi nezapomeňte zajít do botanické zahrady v Brisbane, kde mají hodně druhů květin a  stromů. Zoologická zahrada Lone Koala Pine Sanctuary je rovněž hojně navštěvována. Zvířata se tady neumísťují za sklo, ale v parku můžete poznávat typické australské živočichy zblízka. Třeba nakrmíte klokana či se vyfotíte s koalou.

Tip na dovolenou:  Inspirace na dovolenou. Která města stojí za to navštívit?

Ve městě můžete kromě mrakodrapů v centru města obdivovat viktoriánskou architekturu, budovy v tomto stylu jsou rozmístěny různě po městě.  K zajímavostem patří starý větrný mlýn – The Old Windmill, pocházející z roku 1829. Postavili ho trestanci a věž se později využívala jako observatoř.

Promenáda South Bank obklopuje pláž, kam chodí hodně místních relaxovat. U promenády najdete krásné pláže, parky. Nechybí zde obchody a restaurace nebo Queensland Cultural Center s muzeem, divadlem a velkým koncertním sálem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *