Palma de Mallorca – pláže a jiná lákadla pro turisty

Palma de Mallorca je přístavem na ostrově Mallorca ve Středozemním moři a zároveň hlavním městem autonomního společenství Baleáry ve Španělsku. Město najdete na jižním pobřeží ostrova v Zátoce Palem. Zajímají vás letenky na Mallorcu? Chcete se ocitnout rychle na ostrově, který je hojně vyhledávaný turisty? Letenky nabízí letecké společnosti i za akční ceny, stačí si hlídat nabídky na aktualizovaných online portálech. Letenky si můžete pohodlně zarezervovat nebo koupit s dostatečným předstihem. Možné jsou také varianty letenky do Palma de Mallorca na poslední chvíli.

Ve městě Palma de Mallorca vládne horké a suché léto a mírná, deštivá a větrná zima. Léto trvá od května do konce října. Pro teplomilce se nedoporučuje na návštěvu města Palma de Mallorca leden, který je nejchladnější a na konci roku zase hodně prší. Letiště Son Sant Joan se řadí k nejvytíženějším v Evropě a odbavuje milióny lidí za rok.

Hlavní atrakcí na Mallorce jsou pláže. Pláž Platja de Palma se vyskytuje ve východní části zálivu, mezi městskou částí Can Pastilla a S’Arenalem. Celá pláž je zaplněna plážovými očíslovanými bary, kde se můžete občerstvit i si dojít na toaletu.

Tip na dovolenou:  Dovolená v kempu? Dopřejte si chatku u Máchova jezera
Derks24 / Pixabay

Palma de Mallorca a historické památky

Ve starém městě Palmy najdete mnoho historických památek. Mezi nejnavštěvovanější se řadí  katedrála La Seu a Parc de la Mar, vedle které stojí úchvatný palác Palau de l’Almudaina. Parc de la Mar s umělým jezerem a vodotryskem leží nedaleko katedrály a za ním se létě provozuje amfiteátr s mnoha bezplatnými kulturními programy. Jihovýchodní část města v okolí katedrály skrývá mnoho uliček s arabskou minulostí města. Můžete se nadýchat zvláštní atmosféry, dopřát si návštěvy malých galerií, obchůdků a kavárniček. Zajímavé jsou také arabské lázně Banys Àrabs, což je malý objekt s palmovou zahradou a lázeňským prostorem s kupolí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *