Hurghada Sea Palm Trees Egypt  - Priidi / Pixabay

Navštivte nejznámější egyptské letovisko Hurghada

Zdejší hotely jsou připravené plně vyhovět nárokům západních turistů a to i pokud jde o nadstandardní služby. Fitness centra, půjčovny aut, kol a jachet, programy pro návštěvníky všech věkových kategorií jsou samozřejmostí.

Turistika

Výhodou Hurghady je jistě fakt, že dokáže vyhovět snad všem návštěvníkům. Pro ty, kteří sem přijedou strávit odpočinkovou dovolenou jsou připraveny hotely všech kategorií s bohatou nabídkou relaxačních možností. Ti, kdo dávají přednost aktivní dovolené si také přijdou na své. Připraveny jsou pro ně rozličné vodní sporty, možnost potápění nebo výletu do pouště na velbloudech, oslech, ale i čtyřkolkách.
A konečně tu najdou své vyžití i ti, kdo touží zažít atmosféru arabského světa. Vyjdete-li z hotelových areál, dostanete se totiž do centra města s mešitami a bazary.

Historie

Kdysi byla Hurghada malou rybářskou vesničkou, kde se jen zřídkakdy objevil nějaký cizinec. Od sedmdesátých let minulého století se zde ale začíná budovat turistické centrum s hotely, které dnes stojí na téměř dvacetikilometrovém pásu pláží. Od osmdesátých let sem začínají mířit proudy turistů, lákané především na vhodné podmínky pro potápění, krásnou okolní přírodu a průzračné moře.

Letovisko je především určeno těm z Vás, kdo si chcete na své dovolené odpočinout a načerpat nových sil.

Pláže

Menší nevýhodou je častá přeplněnost pláží, která jde ruku v ruce s oblíbeností lokality, která se navíc podepsala na stavu zdejších korálových útesů. U pobřeží se již téměř nevyskytují a musíte za nimi vyjet na lodi hlouběji do moře, nebo na některý z blízkých ostrovů. Velice oblíbené jsou výlety loděmi s proskleným dnem a vyhlídkovými ponorkami.

Tip na dovolenou:  Dovolená v Keni - ráj na zemi

Voda má v zimní sezoně teplotu kolem 20–25 stupňů Celsia, v létě je pak mnohem teplejší.

Egypt Hurghada Red Sea Port Mosque  - reesorts / Pixabay
reesorts / Pixabay

Volný čas

Mimo vodních sportů se můžete zajít podívat do Muzea mořské biologie, které se nachází několik kilometrů severně od centra.

Jako dopravu využijte zdejší mikrobusy, které by Vás neměly vyjít dráž než na 1 LE tam i zpět. Řidič možná nasadí astronomickou částku, Vy se však nedejte obalamutit a trvejte na své 1 LE.
V muzeu funguje biologická stanice a je zde také docela pěkné akvárium.

Ve městě fungují dvě dobře vybavené internetové kavárny. První, Euronet Internet Cafe se nachází v ulici naproti hotelu SeaGull. Má otevřeno od deseti hodin dopoledne do dvou do rána a za hodinu brouzdání po netu tu zaplatíte 5LE. Druhá, Internet Cafe Kero, najdete par kroků od hotelu Triton Empire Inn a hodinová návšteva Vás přijde na 10LE. Kavárna funguje non-stop, nedisponuje ale tak rychlím připojením jako Euronet.

Doprava

Do Hurghady létají z ČR charterové spoje cestovních kanceláří, doba letu činí přibližně pět hodin. K nedalekým památkám, jako je Luxor, Jarmak nebo Gíza se dostanete mikrobusy, autobusy nebo taxíky. Výlety pořádají samotné cestovní kanceláře.

Hotel Hurghada Resort Egypt Luxury  - PublicDomainPictures / Pixabay
Navštivte nejznámější egyptské letovisko Hurghada

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *