Moskva je ideálním místem pro milovníky pamětihodností

Moskva je ruským městem, kam se každým rokem sjíždějí milióny turistů z celého světa. Chcete si také zaletět do Moskvy? Letenky do Moskvy online vás možná hodně překvapí, protože nabízejí často zajímavé slevy. Rezervaci letenky Moskva můžete učinit pohodlně online, zrovna tak jako zaplacení a převzetí letenky – stačí vytisknout. Nejlevnější letenky Moskva získáte díky akčním nabídkám, které je dobré pravidelně sledovat.

Moskva se řadí k největším a nejdražším městům Evropy. Ve městě se míchá desítky stylů a pochopitelně nechybí mnohé světově známé památky. Moskva je také městem kontrastů. Narazíte na nablýskané obchody a vysoké budovy, ale také na nepěkná sídliště a nuzný život lidí. Turisté sem hlavně jezdí obdivovat památky, které byly zapsány na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Moskva je ideálním místem pro milovníky pamětihodností
Moskva je ideálním místem pro milovníky pamětihodností

Za památkami Moskvy

Kreml s celkem 20 věžemi je nejobdivuhodnější pamětihodností Moskvy. Tuto stavbu z červených pálených cihel vybudovali italští stavební mistři pozvaní v 15. století carem Ivanem III. Kreml představuje nejimpozantnější soubor nejrůznějších architektonických forem. Kreml je komplexem, kde najdete významné ruské kostely – Nanebevzetí Panny Marie, Zvěstování Panny Marie, Archanděla Michaela s hrobkami ruských panovníků. V Kremlu lze také obdivovat paláce – Velký kremelský palác, Těremský palác se soukromými komnatami carů. V několika palácových budovách jsou vystaveny umělecké a historické poklady Ruské říše, které se shromažďovaly celá staletí.

Tip na dovolenou:  Navštivte Moskvu, hlavní město Ruské federace

Kreml sousedí s Rudým náměstím, které obklopuje několik charakteristických staveb. Jde například o chrám Vasila Blaženého, sloužící jako muzeun, Leninovo mauzoleum, kde spatříte nabalzamované tělo revolucionáře nebo luxusní obchodní dům GUM. Milovníci umění nemohou vynechat slavnou Treťjakovskou galerii, kde mají hodnotnou sbírku ruského umění.

jackmac34 / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *