Vintage Flower Paris Background  - cameleon50 / Pixabay

Co byste měli vidět v Paříži

Když se řekne Paříž, na mysl vytane romantika, móda, Eiffelova věž, luxus, krása a spousta světel. Paříž je město plné vůní, barev, gastronomických specialit, člověk ani neví, nač se jít první podívat. Co stojí v Paříži za vidění?

Lidé

Jedno z nejvíce fascinujících věcí v Paříži jsou lidé. Je úžasné tu směsici národů sledovat. Můžete se mezi nimi jen tak procházet, ale pokud jste unavení, najděte si nějakou poklidnou pařížskou kavárnu, odkud můžete dění kolem pohodlně sledovat.

Hřbitovy

I když se to zdá poněkud morbidní, pařížské hřbitovy doopravdy stojí za návštěvu. Ten nejslavnější, je hřbitov Pere Lachaise, kde leží například slavný Montparnasse.

Krásné výlohy

Paříž je město výloh. Metropole je po celém světě známá smyslem pro styl a obchod a všechny jejich výlohy jsou toho důkazem. Je jedno jestli se jedná o butik, či cukrárnu, všechny mají svůj styl a atmosféru. Všechny výlohy jsou tak úžasné a umí zpropagovat sortiment v jejich maximální prospěch. Velkou výhodou navíc je i ta skutečnost, že koukání do výloh absolutně nic nestojí.

Bleší trhy v Paříži

Bleší trhy jsou chloubou nejen Paříže. V PAŘÍŽI je tím nejznámějším bleší trh v St. Queen, který má stovky starožitnictví. Pozor však, vedle toho i stovky kapsářů a stánky s veteší. Další pěkné trhy jsou například na Porte de Vanves a Marché au Puces d‘ Aligre.

Tip na dovolenou:  Všechny cesty vedou do Paříže

Parky

Paříž je plná nejrůznějších a krásných parků. Některé jsou známé a jiné méně. Mezi ty nejkrásnější patří například Jardins de Lucembursk anebo také Parc Montsouris, Parc Aux Bultes – Chaumont, či Jardin des Plantes.

Muzea

Paříž je hlavním městem Francie, navíc městem s dlouhou historií, je tedy logické, že zde naleznete i spoustu muzeí. Vedle Louvru tu naleznete i méně známá muzea, za to však velice zajímavá, jako muzea historie zednářství, padělků, či historie policie.

Zajímavé ulice

Při návštěvě Paříže pro vás mohou být největším potěšením prosté procházky ulicemi. Je jedno, jaké je roční období, zda je den anebo noc, zdejší ulice jsou fascinující pokaždé. Ideální je, vymezit si předem pevnou trasu se snahou ji důkladně prozkoumat. Díky těmto procházkám máte možnost narazit na zajímavé obchody, muzea, či jedinečné restaurace.

Vyhlídky v Paříži

Kromě Eiffelovy věže existuje v Paříži více míst odkud je nádherný výhled. Pokud budete v Paříži, zkuste se vydat po Tour Montparnasse. Za návštěvu také rozhodně stojí věže Sacre Cour a Montmartre.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *