Rome St Peter S Basilica Vatican  - bmarxdueren / Pixabay

Opravdu platí, že všechny cesty vedou do Říma?

Pokud je pravda, že všechny cesty vedou do Říma, co se tak jednou vydat a poznat krásy, které nabízí hlavní město Itálie? Nyní je na to ideální chvíle, slunečné počasí, průměrná listopadová teplota v Římě je 13 ° C, což je naprosto ideální pro poznávání historie a architektury.

Říká se, že vidět Řím a zemřít. Zamysleli jste se někdy nad tím, že je to absolutní nesmysl? Protože ten, kdo by viděl všechnu krásu Říma a zemřel by, už by se tu nemohl vrátit a to by byla obrovská škoda. Proto, jak je Řím věčné město, chtěli byste žít i vy věčně, abyste sem mohli neustále vracet. A co je tady tím největším lákadlem?

Historické centrum města

Historické centrum města zní jako takové nudné klišé, to je pravda. Ale v Římě vás nudit rozhodně nebude.

Při návštěvě slavného Kolosea se vám zatají dech. Být na místě, kde se bavili desetitisíce lidí, jak tekly stovky litrů krve v nelítostných zápasech na život a na smrt, je mrazivé. Krásný přírodní kámen vás bude v Římě doprovázet na každém kroku, ať už je to samotné Koloseum nebo čtvrt Roman Forum, která je v blízkosti této arény smrti a zábavy.

Kromě toho nesmíte vynechat ani návštěvu známého Pantheonu, skutečně majestátní stavba. Tip pro vás, přivstaňte si a jděte sem časně ráno, dokud zde nejsou stovky turistů. Vychutnáte si to mnohem více.

Tip na dovolenou:  Řím – prozkoumejte jedno z nejstarších evropských měst
Colosseum Amphitheatre Monument  - Midicloriano / Pixabay
Midicloriano / Pixabay

Co se vám ještě vyplatí vidět

Návštěva Říma, aniž jste zavítali do nejmenšího evropského státu – Vatikánu – by nebyla kompletní. Jak se říká, že dobrého hodně nenaroste, zde to platí stoprocentně. Svatopetrské náměstí vás překvapí svou rozlohou, naleznete zde Baziliku sv. Petra, Berniniho kolonádu a fontánu, egyptský obelisk, sochy a typickou kamennou dlažbu. To vše vytváří skvělý mix, který potěší i toho největšího ateistu na světě. A nezapomeňte ani na Sixtinskou kapli s jednou z nejznámějších fresek na světě.

Toulejte se ulicemi

Nechat se unášet, to je to nejlepší, co v Římě můžete udělat. Procházejte se po březích řeky Tibery, navštivte Španělské schody, toulejte se úzkými uličkami, které vás povedou jako zhypnotizované. Nebojte se zabloudit, splyňte s místními a vejděte do restaurace, kde bude na vás čekat rozpálené pizza pece a lahodné víno.

Neboť navštívit Řím je o tom, abyste si vychutnali bohémský život. A to pouze návštěvou památek nedokážete.

Monument Building Ancient Arch  - ramblingbard / Pixabay
ramblingbard / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *