Do Norimberku na pouť, vánoční trhy a za památkami

norimberkNorimberk je druhým největším městem Bavorska a díky své poloze patří k městům, kam jezdí mnoho návštěvníků z naší republiky. Jestliže preferujete cestování letadlem, lze absolvovat let z Vídně do Norimberka a zpět s Air Berlin za 3 092 CZK – tuto cenu nabízí Královna letenky.

Město si vás snadno získá bohatou historií, kulturními památkami i nejrůznějšími akcemi. K tradičním akcím se řadí oblíbení vánoční trhy. Oblíbená je i tradiční Norimberská pouť, která se koná dvakrát ročně – na jaře a na konci léta.

Pouť – Volksfest je určena pro milovníky veselí, divokých atrakcí, muziky, piva a lahodného jídla. Zábavu zde najdou všechny věkové kategorie. Jsou tu připraveny scény na živou hudbu, pivní stany, mnoho stánků, hospůdek, atrakce a poslední večer nechybí ohňostroj.

Dominantou města je Císařský hrad, odkud se můžete krásně rozhlédnout po celém městě – budete ho mít jako na dlani. Norimberk má hned několik muzeí, kam se můžete vypravit s chutí a podívat se například na sbírky hraček v Muzeu hraček, nebo na historii dopravy v Dopravním muzeu. Zkusit lze také Německé národní muzeum. U Kaiserburgu začínají dodnes zachovalé hradby, které lemují historické centrum města. Navštivte Dürerův dům, kde strávil posledních let života tento slavný malíř. Na náměstí Hauptmarkt lze obdivovat krásnou kašnu Schöner Brunnenn a gotický kostel Panny Marie.

Tip na dovolenou:  Milán – oblíbená destinace pro turisty

Zalíbí se vám delfíní laguna, která tvoří součást místní zoologické zahrady, kde mají kryté delfinárium. Milovníci delfínů je mohou pozorovat v prostředí, které se hodně přibližuje jejich přirozenému pobytu. Laguna je stvořena ze šesti navzájem propojených venkovních nádrží. Dvě z nich se přechodně překlenují vzduchovou halou, aby zde mohli delfíni žít i v chladnějším období. K laguně náleží také nový tropický skleník, kde se ubytovali vodní savci – kapustňáci.

Zdroj foto: Wikimedia Commons

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *