Za historií do Bostonu

Hlavní město amerického státu Massachusetts Boston leží na pobřeží Massachusettského zálivu. Do území města se řadí i stovky ostrovů v Atlantickém oceánu. Jedná se o velice významné přístavní město, kde mají přístav už ze 17. století. V Bostonu nemůžete uniknout z historického vlivu, ale nechybí ani moderní vymoženosti životního stylu.

Potřebujete se dostat do Bostonu hned, zítra, za týden nebo za měsíc? Vyhledejte si levné letenky Boston a tam se hned dozvíte, jaké máte momentálně možnosti koupě letenky. Letenky Boston se dají snadno objevit, zarezervovat a zakoupit na internetu. Během chvilky se dostanete i na akční slevy letenek do celého světa, kde může zrovna figurovat i letenka do města Boston v USA.

Město Boston bylo založeno puritány v roce 1630, kteří sem přicestovali z Anglie. V Bostonu se v roce 1897 otevřelo první metro v USA. V Bostonu vyzkoušejte třeba Freedom Trail. Jde o historickou pěší trasu centrem Bostonu a velice snadno se zorientujete, protože půjdete po červených cihlových pěšinách či nakreslených stezkách. Freedom Trail zabere dvě až tři hodiny chůze a během této doby se podíváte na šestnáct historických míst.

Tip na dovolenou:  Inspirace na dovolenou. Která města stojí za to navštívit?

Boston Common je nejstarším parkem z roku 1634, kde se konaly proslovy několika slavných řečníků. Public Garden je známá zahrada, kde se můžete projet na labutích lodích po jezírku mezi zelení porostlou tulipány.

Massachusetts State House je parlamentní dům z roku 1798. Vrchol zlaté kopule zdobí borová šiška, která byla vytesaná ze dřeva a značí kácení stromů v Bostonu během 18. století. Park Street Church je evangelický kostel postavený z mnoha červených cihel a se zajímavou ozdobenou bílou špičkou o výšce 66 m. Špička je vidět jako první bod při příjezdu do města. Podívat se můžete také na Old South Meeting House, kde začalo slavné pití bostonského čaje.

tpsdave / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *