Karnevalové Rio de Janeiro

Rio de Janeiro je především známé svými velkolepými karnevaly. Chcete i vy dostat do brazilského města Rio de Janeiro a užívat si parádní zábavu nejen v karnevalové sezóně? Letenky Rio de Janeiro si můžete zarezervovat právě nyní! Letenky do Rio de Janeira seženete i za akční ceny, stačí se dívat na online nabídky a uvidíte, že brzy narazíte na cenu letenky, která vám bude vyhovovat nejen termínem, ale také příznivou cenou.

Co vás čeká ve městě Rio de Janeiro a v okolí?

Město Rio de Janeiro nejsou jenom karnevaly, pestré kostýmy a samba tance, najdete zde také nádherné pláže s bílým pískem, kam se řasí i slavné Copacabana a Ipanema. Pláž Copacabana je nejznámější pláží světa a najdete ji v jižní části Ria de Janeira. Má délku 4 km. Kromě bílého písku vás uchvátí průzračně křišťálová voda. Copacabana připravuje pro turisty i různé akce – oblíbený je například příchod nového roku. Copacabana hotel Palace, je historickou budovou z roku 1920. Během večerů se můžete procházet po promenádě, kde mají černobílý kostkovaný chodník, vytvořený roku 1970 Robertem Burle Marxem.

Na hoře Corcovado je umístěna gigantická socha Krista Vykupitele, která se dívá na celé Rio de Janeiro. Na vrchol se dostanete vláčkem, který jezdí denně každých 30 minut. Ocitnete se jenom několik metrů pod vrcholem, potom musíte jít schodech anebo výtahem a potom po eskalátorech.

Tip na dovolenou:  Jaká je aktuální cena za ESTU?

Dominantu města tvoří Pão de Açúcar – Cukrová homole, odkud se absolvují výhledy na celé město. Cukrová homole je vrchol vysoký 390 m. Za nádherným výhledem se dostanete pomocí lanovky. V Riu mají potíže s násilím a kriminalitou, ale ani to neodrazuje turisty, kterých sem každoročně vyrazí opravdu mnoho.

eacuna / Pixabay

Karneval Rio de Janeiro

Legendární karneval se v Riu de Janeiro koná obvykle během února a stoprocentně jde o největší párty, kam můžete v Brazílii zajít. Pokud se vám nechce přímo do Ria, naleznete hned několik míst, kde se v tomto období také konají karnevaly. Letenky se na karneval v Riu objednávají alespoň s čtyř měsíčním předstihem. Rovněž je dobré si rezervovat také vstupenky, které jsou k mání na webových stránkách karnevalu. V Riu vám nesmí ujít přehlídka kostýmů Samba Parade, Galla Ball nebo street party ve vedlejších ulicích.

Historická čtvrť Santa Teresa a Maracanã

Do historické čtvrti Santa Teresa se dostanete rozvrzanými tramvajkami. V případě, že nechcete platit jízdné, lze se postavit na stupínek a viset do ulice. Maracanã je jedním z největších fotbalových stadionů, postavená v roce 1950. Brazilci si ho pojmenovali jako Chrám bohů. Stadion si prošel v poslední době rekonstrukcí a modernizací. Bude se zde konat Mistrovství světa ve fotbale 2014.

Letenky Rio de Janeiro budou hojně žádané hlavně v roce 2016, kdy se tady uskuteční letní olympijské hry.

Heibe / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *