New York – obchod, kultura, noční život…

nycDo New Yorku vás už z dálky pozve známá Socha Svobody. Známé americké město vás naláká na nejrůznější sportovní a kulturní akce během celého roku. Chcete odletět do New Yorku? Zařiďte si letenky New York pohodlně online cestou a nejspíše se vám poštěstí získat i nějaké akční slevy na požadované lety. Potřebujete levné letenky New York? S chutí do toho právě nyní!

New York – žijte naplno!

Právě v New Yorku si mnoho lidí snaží prožít svůj americký sen o dobré práci a žití. Můžete se snadno stát úspěšnými, ale také naopak. Co vám určitě vyjde je poznávání města z mnoha úhlů. New York je rozdělen na pět městských částí a zároveň se řadí mezi nejzalidněnější města USA. Můžete se sem vypravit za svými obchodními zájmy, za kulturou, sportem, módou. V New Yorku vás přivítá nejen Socha Svobody, ale také obrovské mrakodrapy řadící se k nejvyšším k zemi – Chrysler Building či Empire State. Mrakodrapy Světového obchodního centra byly zničené během útoků 11. září 2001. Zde byl v roce 2013 dokončen mrakodrap nazvaný Freedom Tower. Jiných mrakodrapů byste ve městě nepočítali okolo 5600. Pro finančníky je lákadlem jedno z nejvýznamnějších světových finančních center – sídlo burzy Wall Street na Manhattanu.

Noční život na plné pecky

Levná letenka do New Yorku vás rychle dostane na místo, kde nechybí rušný noční život. Město, které nikdy nespí – tak se označuje právě New York a užijí si tady dost zábavy všichni, kdo mají rádi takřka nekončící noční zábavu. New York najdete v severovýchodní části USA. Městem protéká řeka Hudson. Větší část města najdete rozloženou na na ostrovech Manhattan, Staten Island a Long Island. New York nabízí svým návštěvníkům podívanou na mnoho architektonických stylů. V Brooklynu stojí řadové domy z devatenáctého století z hnědého pískovce, Woolworth Building má novogotický styl, mezinárodně vyhlížející je Seagram Building.

Tip na dovolenou:  Letem světem: Toronto – osobité zvyky, kuchyně a kultura

Do oblasti New Yorku se dostanete díky leteckému spojení s přistáním na jednom ze tří velkých letišť – John F. Kennedy International, Newark Liberty International a La Guardia. Odtud můžete pokračovat do svých hotelů, nebo do soukromých typů ubytování. Během chvíle se už můžete procházet třeba po luxusních obchodech Fifth Avenue, nebo zajděte na známé sídlo divadel zaměřených na muzikály na Broadway.

 

Zajímavé památky New York

New York je sídlem mnoha muzeí s různými expozicemi. Prohlédněte si například Metropolitní muzeum umění s egyptskými vykopávkami a obrazy známých malířů. Nevynechte Americké přírodovědné muzeum nebo Guggenheimovo muzeum se zaměřením na moderní umění, grafiku a sochařství. Vstoupit můžete i do prostor domu Alexander Hamilton Custom House, kde je nyní umístěno muzeum amerických indiánů. Samotná budova je klenotem – ozdobena sochami s bohatě vyšňořenými interiéry.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *