Nairobi – exotické výpravy za poznáním

Keňa je už dávno cílem mnohých dobrodruhů a do hlavního města Keni se každoročně vypravují turisté za poznáním africké exotiky. Potřebujete sehnat levné letenky do Nairobi? Určitě vyzkoušejte online nabídky, které se pravidelně aktualizují a máte velkou šanci získat letenky Nairobi za akční ceny. S pomoc letenek do Nairobi se za krátkou dobu dostanete do nejhustěji zabydleného města východní Afriky.

Hlavní město Keni je místem pro vaše zastavení

Zastavte se v Nairobi a poznáte, že celkem stojí za to se prodírat tímto městem a hlavně okolím. Mnoho obyvatel žije na okrajích města, v Kibeře – největším slumu Afriky. Veřejná doprava je v Nairobi celkem problém. Mezinárodní letiště Joma Kenyatty patří mezi nejvýznamnější letecké uzly východní Afriky. Pokud se budete přepravovat z letiště do města sami, zvolte železniční spojení.

ninastock / Pixabay

Co můžete vidět v Nairobi?

Nejvyšší budovu zdobí létající talíř a jde o Konferenční centrum Kenyatta. Konferenční centrum Kenyatta je mrakodrapem s kulatou střechou, která připomíná UFO, odkud je výborný výhled na město, ale počítejte s tím, že návštěva konferenčního centra je zpoplatněna.

Na levé straně můžete vidět sedící sochu Jomo Kenyatty, který byl prvním prezidentem nezávislé Keni. Po procházce centrem zjistíte, že zde mají hodně obchodů s obuví značky Baťa. Hodně tady převládá nová zástavba, která je tvořena mrakodrapy. Budov z koloniálního období zde najdete už velmi málo. Pamětní budova amerického velvyslanectví má pamětní zahradu na dobu, kdy se zde uskutečnil útok na americkou ambasádu. Jde o pietní místo, kde je i malé muzeum s připomínkou na oběti útoku. Šokovat vás tady bude výstava předmětů, které byly chirurgy vyoperovány ze zraněných těl.

Tip na dovolenou:  Dovolená v Keni - ráj na zemi

V Nairobi nezapomeňte navštívit slavnou restauraci Carnivore, kde se specializují na grilované masové pochoutky. Za paušální cenu jíte tolik, kolik se do vás vejde. Obsluha vám bude stále nandavat, dokud budete mít na stole vlaječku s logem restaurace. Nabídka zahrnuje i pštrosí, velbloudí a krokodýlí maso a mnoho jiného.

Nairobi je městem známým díky konání mezinárodních konferencí. Jinak je ovšem Nairobi nebezpečné město, které zmiňuje i známý průvodce Lonely Planet jako nejnebezpečnější místo Afriky. Skvělým zážitkem může být, když navštívíte masajský trh s tradičními výrobky.

12019 / Pixabay

Národní park Nairobi

Park naleznete nedaleko od Nairobi a je hojně navštěvován turisty. Park má rozlohu 117 km2 a tvoří ho hlavně travnaté savany s akáciemi. Ze zvířat jsou k vidění gepardi, hroši, levharti, černí nosorožci, zebry, buvoli, Thomsonovy gazely, pštrosi, lvi a hodně zástupců z ptačího světa. Tato významná ornitologická oblast nabízí přes 500 ptačích druhů. Bohužel, z místa spatříte továrny a mrakodrapy, což pro milovníky přírody není příliš zajímavé.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *