Letem světem: Toronto – osobité zvyky, kuchyně a kultura

Nejlidnatější město Kanady Toronto najdete v jižním Ontariu, na severozápadním břehu jezera Ontario. Chystáte se letět do Kanady? Letenky Toronto jsou žádané a často k dispozici za bezvadné ceny. Pokud si chcete zarezervovat a zaplatit letenky do Toronta, vyzkoušejte online služby, protože jsou rychlé a přináší aktuální ceny.

Letadlem se do Toronta dostanete na mezinárodní letiště Pearson International Airport (YYZ). Od centra ho dělí celkem dálka a pocestujete další přibližně tři čtvrtě hodiny. Z letiště se dá využít městská doprava z obou terminálů – dopraví vás do centra a k několika známým hotelům. Toronto má i druhé městské letiště – Toronto City Centre Airport (YTZ), které je menší a využívá se k přijímání letů z kanadských a amerických měst. Odtud se dostanete kyvadlovým autobusem na nádraží zdarma.

Toronto je známé jako ekonomicky velmi silné město, kde sídlí mnohé kanadské společnosti. návštěvníky Toronta potěší, že město má nízkou kriminalitu, vysokou životní úroveň a nabízí čisté prostředí. Kanadské město Toronto je charakteristické osobitou kulturou a zvyky, protože zde bydlí mnoho různých etnických skupin. V Torontu jistě nepřehlédnete mnoho mrakodrapů, ale na druhou stranu i mnoho zeleně. Právem si město vysloužilo přezdívku – město v parku.

Pokud se vydáte do západní části města, můžete zajít do High Parku s rozlohou 160 ha kde se nachází malá zoologická zahrada. Nedaleko centra města se rozkládají torontské ostrovy, kde je několik rybníků, turistických stezek, zahrady, pláže a zábavní park Centreville. Dále zde objevíte místa vhodná pro uspořádání pikniků.

Toronto – osobité zvyky, kuchyně a kultura
Pexels / Pixabay

Co navštívit v Torontu?

Jedna z největších samostatně stojící stavba na světě CN Tower má výšku 553 m a stojí v centru města. Na známou věž se dostanete vyvezením v proskleném výtahu. Výtah jede dost rychle. Z výšky se vám naskytne krásný výhled na Toronto. Pro odvážné je tady připravena také prosklená podlaha. V případě, že vás přepadnou chutě na něco delikatestního, můžete zajít do zdejší luxusní restaurace.

ROM – Royal Ontario Muzeum má stálé expozice, které jsou například věnovány dinosaurům,  starověkému Egyptu. Objevíte zde i exponáty z České republiky – porcelán, keramiku a sklo.

Tip na dovolenou:  Za historií do Bostonu

Ontario Science Centre představuje jedinečnou výstavu technologických exponátů. Jednotlivé kousky se dají osahat a lze je i vyzkoušet. Návštěva se zalíbí hlavně dětem. Vyzkoušet si můžete například kabinku, kam vás zavřou, vyfotí a za několik minut uvidíte, jak budete vypadat za padesát let. Muzeum tvoří několik zón, například exponáty z živočišné říše a místo věnované člověku a lidskému tělu. V prostorách muzea vás jistě zaujme uměle zhotovený deštný prales,   uměle vytvořené tornádo nebo patro zabývající se vědou.

Zajímavá je také Čínská čtvrť, kde se budete procházet po místních tržištích a ochutnáte třeba navrtaný kokos. Část The Distillery District vám nabízí procházku mezi starými domy bývalé výrobny alkoholu. Objevíte tady také různé originální řemeslné obchůdky, kavárny, hospůdky.

Pro milovníky zábavy doporučujeme zábavní park Canada’s Wonderland, který se nachází cca 25 km na sever od centra města. Je zde umístěno více než dvě stovky nejrůznějších atrakcí a letní sezóna je narvaná milióny návštěvníků. Jestliže jste do Toronta přiletěli okouknout obchody, nevynechte P.A.T.H. – největší podzemní obchodní středisko na světě o délce 27 km. Tady najdete více než 1200 obchodů.

Jestliže se chcete po centru Toronta pohybovat rychle, vyzkoušejte kolo a řadu nových cyklostezek. Kolo si stačí pronajmout v některé z půjčovně kol. Pokud zatoužíte po koupání, vydejte se na pláž jezera Ontario. Trochu studenější voda sice nemusí vyhovovat každému, ale jinak je zde ideální prostředí k různým sportovním aktivitám. Dá se zahrát plážový volejbal, zajezdit si na vypůjčených bruslích nebo kole atd.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *