Hamburk

Hamburk – město tisíců mostů

Druhé největší město Německa Hamburk je zároveň největším přístavem Německa. Hamburk najdete na severu Německa – na dolním toku Labe, u ústí do Severního moře. Prvenství města je v počtu mostů, kterých má dle údajů z roku 2001 úctyhodných 2428. Jestliže se rozhodnete pro cestu do Hamburku za soukromými nebo pracovními účely, můžete zvolit cestu letadlem. Z Vídně se dostanete do Hamburku s Air Berlin za 3 056 CZK nebo s Austrian za 4 207 CZK.

Hamburk je známým přístavem, který se díky své důležitosti v obchodě a námořní dopravě přezdívá jako „Brána do světa“. Hamburk však není žádným nevýrazným městem, ztraceným v šedi průmyslu. Kdo se sem vydá, pozná, že se jedná o zelené město, kde se město a příroda ukazují společně. Procházet se můžete po zelených březích řeky Alster, zajít lze na polabské pláže, do divadel, obchodů a za historickými památkami. V roce 2011 si město Hamburk vysloužilo ocenění evropské hlavní město ekologie, což dokazuje mnoho zelených ploch, lesů, chráněných přírodních oblastí a území k rekreaci.

V Hamburku se můžete podívat na kostel sv. Michaela, radnici a dokonce na čtvrť červených luceren Sankt Pauli, kde se nachází proslavená ulice Reeperbahn s nabídkou různých druhů zábavy. Mnoho lidí uvítá účast na každoroční pouti Hamburger Dom. Jestliže se rádi odreagujete, zkuste zajít do čtvrti Altstad v centru města, kde se na jezeře provozuje jachtaření. Zajít můžete i na místo zvané Dungeon, kde se skladiště proměnilo na Dům hrůzy. Nedaleko jezera Alster lze zajít za více jak třemi tisícovkami druhů zvířat do zoologické zahrady. Při návštěvě nezapomeňte na prohlídku přístavu a také historické čtvrti Speicherstadt, kde se klenou starobylé mosty. Nenechte si ujít ani Miniatur Wunderland – svět miniatur a největší model železnice na světě.

Tip na dovolenou:  Palma de Mallorca – pláže a jiná lákadla pro turisty

Pro milovníky kultury tady čeká několik set divadel, varieté, hudebních jevišť, koncertních síní, klubů, diskoték apod.

Zdroj foto: Wikimedia Commons

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *