Máme pro vás tip na báječnou dovolenou. Hledejte last minute Chorvatsko

Loňské léto nebylo zrovna prosluněné a pokud jste promeškali příležitost a nejeli jste nikam na dovolenou, stále to můžete napravit. Existuje mnoho destinací, kam člověk může vyrazit i na konci sezóny. Ideální variantou je Chorvatsko. Tato balkánská země nabízí neskutečně mnoho variant vyžití, které jsou vhodné pro každého. Zajímá Vás, co Chorvatsko nabízí? Čtěte dále.

Chorvatsko se představuje

Chorvatsko je malá země na jihu Evropy s přístupem ke Středozemnímu moři. Ročně zde zavítají desítky tisíc Českých turistů, kteří se zde vracejí mnohdy pravidelně. Moře v Chorvatsku je velmi lákavé. Je totiž velmi čisté a na rozdíl od italské strany v něm nenarazíte na rozbité lahve či staré pneumatiky.

Chorvatsko se představuje
Chorvatsko se představuje

Koupání je zde velmi příjemné a ideální měsíce pro koupání jsou červen a červenec. Do Chorvatska se jezdí od května do konce září. Na začátku a na konci turistické sezóny je však teplota vody příliš nízká a ke koupání se uchylují pouze otužilí jedinci.

Pokud hledáte opravdu levnou dovolenou, pak zvolte last minute Chorvatsko. Cestovní kanceláře se v současné době předhánějí v nabídce výhodných last minute zájezdů, které jsou mnohdy až o polovinu levnější, než v červnu. Pokud se nemusíte vázat na konkrétní termín, je pro Vás last minute ideální variantou. Jde o plnohodnotnou dovolenou, která je levnější jen proto, že je na poslední chvíli.

Tip na dovolenou v roce 2020

Jak do Chorvatska?

Určitě budete zvažovat, jak se do Chorvatska dostat. Existují pouze dva způsoby a to autem či letecky. Pokud máte auto bez klimatizace, připravte se na více než deset hodin cestování ve vedru. Pokud můžete, zvolte létání. To je nejenže mnohem levnější, ale také rychlejší a bezpečnější. Ceny letenek jsou velmi nízko a pokud je srovnáte s náklady za benzín a dálniční známku, s údivem zjistíte, že jsou levnější.

Jaká kriteria upřednostnit při hledání ubytování v Chorvatsku

Hledáme vhodné ubytování

Velmi důležitá je volba správného ubytování. Chorvatsko nabízí opravdu pestrou paletu ubytování a je jen na vás a potažmo na Vaší peněžence, co si vyberete. Absolutně nejlevnější variantou vždy bývaly stany v kempech. Ty jsou však velmi malé a nenabízí žádné soukromí. Ideální jsou proto apartmány v Chorvatsku, které jsou mnohem lepší. Cenově jsou na tom velmi podobně, jako stany, ale nabízí opravdový komfort. Vůbec nejlepší jsou apartmány s výhledem na moře.

Tip na dovolenou:  Chorvatsko – zvolte si pro svoji dokonalou rekreaci ten nejlepší z nejrůznějších apartmánů nebo hotelů

Pokud do Chorvatska cestujete se svou partnerkou či partnerem, máte o romantiku postaráno. Nejdražší alternativou jsou samozřejmě hotely. Za několika hvězdičkový hotel zaplatíte mnohem více, než za apartmán. Pokud tedy nemáte neomezený rozpočet, určitě zvolte jako ubytování apartmán.

O zábavu budete mít postaráno

Zajímá-li Vás, co všechno se dá v Chorvatsku dělat tak vězte, že je toho opravdu mnoho. Největší počet turistů jezdí do Chorvatska za mořem a sluníčkem. Pokud si chcete užít nefalšovaný relax, vyvalte se na pláž a oddejte se celodennímu opalování. Děti se mohou koupat v moři a lovit mušle.

V Chorvatsku je také možnost šnorchlování či potápění. Můžete využít některý z potápěčských kurzů, kterých je tady přehršel. Nefalšovaní sportovci si do Chorvatska mohou vzít kolo a užívat si cyklovýletů. Chorvatsko nenabízí jen koupání v moři, ale také rafting na rozbouřených chorvatských řekách.

V Chorvatsku si zkrátka to své najde opravdu každý. Do Chorvatska se můžete vydat se svou rodinou či s přáteli a dovolenou si tak více užijete.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *