Miss Chorvatsko: seznamte se s plážemi oceněnými Modrou vlajkou

Chorvatsko si Češi zamilovali. Jejich srdce si získalo zejména díky své bohaté fauně a flóře, stejně jako průzračné čistotě chorvatských vod. V neposlední řadě může za oblibu této letní destinace také její cenová dostupnost. Patříte-li k zarputilým milovníkům chorvatských pláží, pak vás určitě bude zajímat, kde najdete ty nejkrásnější, jež se mohou pochlubit významným oceněním, nesoucí název Modrá vlajka.

A vítězem roku se stává…

V roce 2014 byla Modrá vlajka udělena necelé jedné třicítce chorvatských pláží. Ocenění si vysloužily takové pláže, jejichž vody oplývaly čistotou a průzračností, bohatým mořským životem, ale zároveň zde nebylo zapomenuto na návštěvníky, kteří na pláži nalezli vše, co k pohodovému odpočinku nezbytně patří. Mezi necelou třicítku oceněných pláží se dostala například věhlasná pláž Zlatni Rat nacházející se na Bolu nebo pláž Zrće, která je každoročně v tradičním obležení mladých turistů a teenagerů. Pozadu nezůstala ani pláž Nikolina v oblíbeném letovisku Baška Voda či pláž Drazića nacházející se v neméně oblíbené destinaci Biograd na moru.

Tip na dovolenou:  Máme pro vás tip na báječnou dovolenou. Hledejte last minute Chorvatsko

Méně známé avšak neméně krásné

Rok 2014 byl také zlomovým rokem pro menší pláže, jež nepatří zrovna k dvakrát známým a vyhledávaným. Možná, že ocenění v podobě Modré vlajky i vás přesvědčí k návštěvě menších letovisek, kde asi nenatrefíte na megalomanské hotelové komplexy, nicméně si zde můžete užít klidnou ničím nerušenou dovolenou a zároveň se opalovat na jedné z nejkrásnějších pláží roku 2016. Mezi ty patří například pláž Srima Vodice ve stejnojmenných Vodicích, pláž Katarelac v lokalitě Kolan, menší plážička Borik na Zadaru nebo pláž Punta ve známějším Omiši. Ať už se rozhodnete navštívit kterékoli Chorvatské letovisko, věříme, že si odtud odnesete spoustu zajímavých zážitků.

milivanily / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *