Vyvarujte se 3 nejčastějším chybám při vyřizování cestovního pojištění

Cestovní pojištění je tu od toho, aby nám krylo záda v případě, že za hranicemi České republiky budeme potřebovat lékařskou péči. I zkušení cestovatelé v jeho vyřizování chybují, což může mít za následek, že si z dovolené odvezou místo zážitků třeba i dluh několik milionů korun. Vyvarujte se 3 fatálním chybám! Poradíme, jak na to.

1. Nespoléhejte jen na modrou

Stále velký počet lidí vyráží za hranice ČR v domnění, že jim bude stačit jen modrá kartička, kterou mají od zdravotní pojišťovny. Je to asi největší chyba, které se můžete dopustit. Modrá kartička je důkazem, že si hradíte zdravotní pojištění, ale ani v nejmenším nefunguje jako cestovní pojistka. Je pouze garancí, že se vám dostane nezbytné péče. Služby, jako je například transport do nemocnice, léky aj. si budete muset hradit ze svého. Podrobněji se této problematice věnují zde.

Vyvarujte se 3 nejčastějším chybám při vyřizování cestovního pojištění
Vyvarujte se 3 nejčastějším chybám při vyřizování cestovního pojištění

2. Nízké pojistné limity

Ve snaze ušetřit uzavírá mnoho cestovatelů pojištění do zahraničí s nízkými pojistnými limity. I to vás může přijít velmi draze. Nízké pojistné limity nemusí na pokrytí lékařské péče stačit, proto budete opět muset sáhnout do vlastních zdrojů. Cena za pojištění s nízkými a optimálními limity (5 000 000 Kč) není moc rozdílná. Je to řádově jen několik korun na den. Proto rozhodně nešetřete a připlaťte si.

Tip na dovolenou:  Cestovní pojištění se vám bude hodit i v dnešní nelehké situaci

3. Bez připojištění ani omylem

Třetí chybou je, že si k základnímu pojištění nekoupíte připojištění. Nabízí se několik druhů doplňujících pojistek. Je to například pojištění zavazadel, úrazové pojištění a také pojištění odpovědnosti. Všechny 3 se vám budou hodit. Opět se dají koupit jen za cca 10 Kč na den. Výhodné cestovní pojištění, je to, ke kterému se vážou všechny 3 druhy a díky kterému tak získáte komplexní chránění.

Bez připojištění ani omylem
Bez připojištění ani omylem

Na závěr tu máme tip, kde koupit pojistku na cesty za nevýhodnější cenu: V nákupu vám pomůže online kalkulačka cestovního pojištění od pojišťovny ERGO.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *