Do Lokte za zážitky: Na vodu i za bahenními sopkami

Impozantní středověký hrad stojící vysoko na skalním výběžku upoutá pozornost každého, kdo se k Lokti jen trochu přiblíží. Romantické městečko obklopené řekou Ohří láká návštěvníky za odpočinkem, romantickými zákoutími, ale především zážitky.

Horolezci, horolezkyně, horolezčata…

Pro všechny milovníky adrenalinu, aktivní dovolené, ale také odvážlivce ochotné vyzkoušet nové výzvy, je Loket a jeho okolí jako stvořené. Město je svou polohou jako stvořené pro horolezectví nabízí prostor jak pro začínající, tak zkušenější lezce. Opatrnější mohou vyšplhat na Nevěstu s ženichem, ti náročnější zase zdolají Tchýni či Zámek ve Svatošských skalách. Nechcete-li se hned pouštět do opravdového výstupu, můžete využít nabídky okolních lanových center a lezeckých stěn, Lanový park najdete přímo ve městě. Ubytovat se můžete v malebném penzionu přímo v centru města v Penzionu Ulrika.

Vodní svět

Kromě vysokých skal se Loket jako jen málo měst může pyšnit neobyčejným přístupem k vodě. Město chycené do smyčky Ohře je ideálním cílem pro fanoušky vodních sportů a atrakcí. V blízkém okolí se nachází koupaliště Michal, kam míří především rodiny s dětmi. Obrovská nádrž Medard, která vznikla po těžbě hnědého uhlí, láká zase dobrodruhy na kitesurfing či potápění, v Tatrovické přehradě se zase báječně vykoupete. Přímo ve městě u Putzera není problém půjčit si raft, kajak či kanoe a vychutnat si zcela nový pohled na hrad i město z vodní hladiny.

Tip na dovolenou:  Půjčka na dovolenou v Dubaji? Ne vždy se to vyplatí!

Pro milovníky silných motorů

Každý rok se na Loketských serpentinách koná jeden z nejprestižnějších závodů MXGP a MX2 v republice. Víkendovou akci si užijí děti i dospělí, kromě silných strojů a zážitků pořadatelé slibují také bohatý doprovodný program.

Loket pěšky i na kole

Pokud se raději držíte nohama na zemi, nudit se rozhodně nebudete. Vyrazit můžete k již zmiňovaným Svatošským skalám po turistické stezce – sběratelé jistě ocení turistickou známku, další dvě je čekají přímo ve městě a čtvrtou získají, když zdolají mystickou horu Krudum na hranici Slavkovského lesa. Proč mystickou? Kromě typicky keltského jména, které si místo dochovalo, nabízí hora se třemi vrcholy nejlepší výhledy v širokém okolí a především se s místem váže nespočet mýtů a pověstí, které z výletu sem učiní jedinečný zážitek.

Daleko to odsud není ani k rašeliništi a slatiništi Soos, kterému se přezdívá malý Island. Kromě jedinečných přírodních pramenů a bahenních sopek si užijete také v muzeu, expozici Dinosaurů nebo v dančí oboře.

Normall69 / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *