Milán – oblíbená destinace pro turisty

milanDruhé největší italské město Milán najdete v severní části Itálie – v oblasti Lombardie. Milán láká mnoho turistů z celého světa hlavně na historické památky, ale také na nákupy, protože se sem soustředí jedno z hlavních center současné světové módy. Do Milána se lze pohodlně dostat letadlem, díky Královně letenky třeba z Vídně za 2 685 CZK s leteckou společností Austrian nebo s ČSA z Prahy za 2 477 CZK.

Do Milána se určitě rádi vydají také fotbaloví fanoušci, protože zde sídlí dva uznávané fotbalové kluby AC a Inter Milán. Další lákadla tvoří historické památky. Na jaké se podíváte?

Galleria Vittorio Emanuele II

Galleria Vittorio Emanuele II je pasáží, kde se nachází prestižní butiky. Nové oblečení se zde nabízí z aktuálních kolekcí, čemuž pochopitelně odpovídá vyšší cena. Ale v Miláně seženete rovněž nové outlety za příznivější ceny, stačí se porozhlédnout po městě. Pořídit si můžete třeba kousky z předešlých módních sezón, které neztratily na atraktivitě, ale jejich cena už stačila klesnout na hranici únosnosti i pro běžného nakupujícího.

Duomo di Milano

Duomo di Milano – milánská katedrála, je stvořena z bílého mramoru a obdivovat zde můžete barokní sochu Panny Marie z 18. století – nejvyšší bod. Il Duomo je mixem nejrůznějších stylů a architektonických prvků. Hlavní prostor je určen až pro 40 000 osob. Dále byste zde napočítali 146 působivě ozdobených vitrážových oken, 135 věžiček a více jak 3 000 soch. Střecha je otevřena také pro návštěvníky, kteří odtud mohou zhlédnout okolní město jako na dlani společně s vrcholky Alp. Chrámová loď má výšku 45 m, v interiéru například spatříte sochu sv. Bartolomea, sarkofágy, kryptu s pozůstatky sv. Karla Boromejského a jednou ročně i hřebík, kterým se údajně Ježíšova pravá ruka přibila ke kříži.

Tip na dovolenou:  Dovolená v kempu? Dopřejte si chatku u Máchova jezera

V kostele Santa Maria delle Grazie se lze zadívat na Poslední večeři od Leonarda da Vinciho.

La Scala a jiné stavby Milána

K dalším významným milánským stavbám patří bazilika sv. Ambrože a Teatro alla Scala, kde se uskutečnila premiéra mnohých slavných oper, například od Gioachino Rossiniho, Giuseppe Verdiho nebo Giacoma Pucciniho. Operní dům La Scala vypadá zvenčí celkem nenápadně, ale vnitřní části jsou bohatě ozdobené. Slavnostní otevření doprovázela opera Odhalená Evropa. Do interiéru divadla La Scala lze nahlédnout i mimo konání představení.

Hrad Castello Sforzesco

Hrad byl sídlem milánských vládců. V současnosti zde můžete obdivvat expozice několika muzeí – konkrétně deseti muzeí. Castello Sforzesco je dřívější sídlo milánského vévody. Hrad byl postaven v současné podobě v 15. století Francescem Sforza. O návrh obranného zařízení hradu rodiny Sforzů se postaral Leonardo da Vinci.

K dalším zajímavým památkám v Miláně patří  románská bazilika svatého Ambrože, antická bazilika svatého Vavřince – San Lorenzo, Biblioteca Ambrosiana – první veřejná knihovna v Evropě s velkými sbírkami kreseb, rukopisů a sbírkou kreseb od Leonarda da Vinciho včetně jeho deníků.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.