eger, hungary, city

Jarní dovolená v Maďarsku: 4 destinace, kde si ji zaručeně užijete

Jaro pomalu klepe na dveře a s ní i dovolená, kterou již určitě s velkým očekáváním vyhlížíte. Hledání dovolené na poslední chvíli však nemusí být tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pokud chcete letos vyrazit za hranice, a to konkrétně do Maďarska, vytvořili jsme pro vás seznam hned 4 destinací, které stojí za to navštívit.

Západní Zadunajsko

Západní Zadunajsko je krásná oblast Maďarska, jež dokonale charakterizuje její bohatá historie, malebné vesnice a jedinečná příroda. Oblast leží na západním břehu Dunaje, díky čemuž nabízí mnoho zajímavých aktivit, jako jsou vodní sporty nebo cykloturistika. Kromě toho se hotely v západním Zadunajsku řadí mezi jedny z nejkvalitnějších, díky čemuž můžete očekávat kvalitu, ale i cenovou dostupnost.

Eger

Město Eger se nachází na severovýchodě Maďarska, přičemž je známé především svými termálními prameny a kvalitními víny. Navštívit tedy můžete největší maďarské vinné sklepy. Kromě toho můžete navštívit Egerský hrad, jež je symbolem boje Maďarů proti turecké invazi v 16. století. Narazíte samozřejmě i na kvalitní hotely v Egeru, kdy můžete vybírat z pokojů v menších penzionech, ale i luxusnějších a dražších apartmánů.

Budapešť

Hlavní město Maďarska se řadí mezi jedny z nejkrásnějších měst v Evropě. Navštívit tu můžete například Budínský hrad nebo se procházet po historickém centru. Město je navíc proslulé svými termálními lázněmi. Samozřejmostí je také kvalitní ubytování v Maďarsku, kdy můžete vybírat jak z menších penzionů, tak i opravdu luxusních apartmánů.

Balatonfüred

Balatonfüred se nachází na břehu největšího maďarského jezera Balatonu, což z něj dělá opravdu populární letovisko pro turisty. Můžete si zde užít krásné pláže, vodní sporty nebo cykloturistiku. Oblast je též známá svými termálními prameny a wellness centry. Pokud hledáte kvalitní ubytování, můžete vyzkoušet hotely a ubytování na Hotely.cz, kde naleznete širokou nabídku hotelů a apartmánů. Vyberete si tak ubytování na míru vašim potřebám, ale i finančním možnostem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *