Africké safari může vést i skrz solné pláně nebo okolo Viktoriiných vodopádů

Když se řekne safari v Africe, obvykle se nám vybaví některý z četných národních parků, kam se můžete vydat s džípem a místním průvodcem. Ti zkušenější pak budou jmenovat i NP Kruger v Jihoafrické republice, kde si (byť s určitými omezeními) lze podobné dobrodružství dopřát i na vlastní pěst.

Ovšem výlet do Afriky může být mnohem pestřejší. O mnohých oblastech se totiž v turistických průvodcích jen tak nedozvíte, a pokud ano, určitě v nich bude chybět mnoho zajímavostí, které vám dokáže zprostředkovat jen člověk dokonale seznámený s danou oblastí. A nezáleží na tom, zda jde o domorodce či zapáleného cestovatele.

Zamilujte si Afriku se vším všudy

A přesně takhle vám chtějí safari Afrika ukázat na Saf-safaris.com/cs/. Jejich zkušení průvodci vám černý kontinent umožní skutečně zažít a nejenom procestovat. A těšit se můžete na opravdu parádní dovolenou.

lion
Africké safari může vést i skrz solné pláně nebo okolo Viktoriiných vodopádů

Jako první vás bude čekat safari Botswana, odtud se vydáte do již zmiňované Jihoafrické republiky, nádherné Zambie a samozřejmě i stále trochu tajemné Namibie. Hlavní předností celého výletu je itinerář sestavený na míru vašim potřebám. Vy si určíte, co všechno chcete vidět a kam až jste ochotní zajít. Můžete si dopřát skutečný luxus uprostřed vyprahlé savany nebo se naopak spokojit opravdu s málem. Je to jen a jen na vás.

Tip na dovolenou:  Pretoria – bavte se, tančete, pijte...

Kam zamířit v Africe?

Na prvním místě jmenujme deltu řeky Okavango, proslulou množstvím rostlinných i živočišných druhů. V rezervaci Moremi se projedete kánoí a k řadě zvířat se tak dostanete doopravdy blízko. Solné pláně Makgadikgadi jsou nevšední legendou, kterou si můžete projet na koni.

Národní Park Nxai Pan má pro vás nachystány legendární obří baobaby, ale také antilopy kudu, pakoně, impaly nebo třeba surikaty. Rezervace Linyanti ve výběžku národního parku Chobeje zase nefalšovanou bažinu se vším všudy a konečně Národní Park Chobe a Viktoriiny vodopády vám nabídnou skutečné přírodní divy světa. Nechte si naplánovat své jedinečné safari v Africe na Saf-safaris.com/cs/.

Kam zamířit v Africe?
Kam zamířit v Africe?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *