Lázeňské město Budapešť

Hlavní město Maďarska Budapešť se rozkládá na obou březích řeky Dunaje. Za mnohými krásami města se každoročně vypravuje mnoho zájemců o poznání zdejší krajiny.  Do Budapešti se můžete přepravit pohodlně letecky. Královna letenky momentálně nabízí letenky z Prahy za 2 984 CZK s ČSA.

Proč si vyrazit do Budapešti?

Budapešť patří mezi největší lázeňská města na světě. Nacházejí se zde známé termální prameny. Pokud se vypravíte na objevování města, můžete zajít také do Budínských vrchů, kde byly pro turisty zpřístupněny jeskyně Pálvölgyi-barlang, Mátyás-barlang. Mezi pamětihodnosti Budapešti se řadí Památník Tisíciletí na náměstí Hrdinů. Na vrchu Gellért je umístěna socha Svobody. Hradní vrch Várhegy vás upoutá mohutným královským palácem, který obklopuje kamenná zeď. Spatříte také do výšky se tyčící věže Rybářské bašty a Matyášův chrám. Neogotická budova parlamentu Országház má takřka 700 místností, které zdobili tehdejší nejlepší umělci.

Nasákněte správnou atmosféru

Jestliže se projdete městem, budete mít možnost pořádně vnímat zdejší památky, připomínající zlaté časy rakousko-uherské monarchie. Při svých toulkách historií se lze osvěžit ve slavných lázních, pojíst pikantní klobásy, napít se lahodného tradičního tokajského vína nebo si zajít do baru či kavárny. Zaposlouchat se lze do cikánské hudby a zamilujete se i do čardáše. Pro zábavu s dětmi doporučujeme aquapark Aquaworld Budapešť, který je jedním z největších ve střední Evropě. V areálu budete prožívat rajské vodní radosti, protože zde nechybí věže, bazény, tobogány, skluzavky, saunový svět nebo visuté mosty. Bazénů tady napočítáte sedmnáct a 15 z nich mají celoroční provoz. Pokud potřebujete k životu dostatek adrenalinu, zkuste surfařský bazén. Na tobogánovou věž se dostanete nejen po schodech, ale také proskleným výtahem.

Tip na dovolenou:  Proč si vybrat poznávací a pobytové zájezdy pro váš příští dovolenkový zážitek

Zdroj foto: Wikimedia Commons

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *