hannover, city hall, germany

Hannover – město veletrhů a obchodu

Město Hannover je hlavním městem spolkové země Dolní Sasko a najdete ho v nejužším místě údolí řeky Leine. Pokud se rozhodnete cestovat do Hannoveru, můžete využít nabídky Královna letenky a zajistit si cestu z Vídně do Hannoveru za 3 047 CZK s Air Berlin.

Hannover byl kdysi v historii známý jako centrum hannoverských kurfiřtů – Jiří I. se stal roku 1714 anglickým králem a zároveň zakladatelem dědičné královské Hannoverské dynastie. V současné době je Hannover známým městem obchodu, kultury a pořadatelem významných veletrhů. Zdejšími veletrhy jsou například každoročně pořádaný počítačový veletrh CeBIT nebo veletrhy Hannover Messe.

Kröpcke je centrální místem v Hannoveru a odtud se dostanete do čtyř nákupních ulic: Bahnhofstraße, Rathenaustraße, Georgsstraße, Karmarschstraße. V jedné z ulic stojí starodávné zelené hodiny Kröpcke Uhr o výšce cca 2 metry. Na Kröpcke si nenechte ujít návštěvu cukrárny Mövenpick, kterou poznáte podle vlnité střechy. Nákupním chutím bude vyhovovat nákupní promenáda Niki-de-Saint-Phalle- půjdete z Kröpcke k hlavnímu nádraží.

new town hall, building, illuminated

Za historií Hannoveru

Jestliže se chcete vydat po stopách nejvýznamnějších městských památek, využijte červenou linii – Roter Faden. Jde o cca 4,2 km dlouhou trasu okolo památek města. Značení je na chodnících a silnicích a snadno se dostanete na nejzajímavější místa. Pro milovníky umění je dobré navštívit Niedersächsisches Landesmuseum, kde mohou obdivovat  sbírku obrazů renesančních mistrů a rovněž vlámského a holandského malířství. Sprengel-Museum nabízí zase moderní umění a nechybí zde díla Chagalla nebo Picassa.

Tip na dovolenou:  Curych – vydejte se na návštěvu jednoho z nejbohatších měst světa

Hannoverské památky poznamenala druhá světová válka. Zrekonstruovány musely být také zahrady Herrenhäuser Gärten. V současné době se lze procházet zajímavým místem a můžete  navštívit komplex čtyř barokních zahrad s nejvyšší evropskou fontánou – voda tryská až do výšky 82 m.

Zdroj foto: Wikimedia Commons

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *