Jaká kriteria upřednostnit při hledání ubytování v Chorvatsku

Najít ubytování v Chorvatsku není problém. Turistické oblasti jsou plné hotelů, kempů, chatek a různých ubytoven. Pro řadu pobřežních měst se stal turismus hlavním zdrojem příjmů. Cena ubytování se odvíjí z několika faktorů, například vzdálenost od pláže, nadstandardní služby hotelu (bazén, lehátka, různé sportovní aktivity), vzdálenost nákupního střediska.

Další výrazný faktor v ceně ubytování je způsob stravování – nejlevnější jsou samozřejmě pobyty bez stravy. Kdo však chce zajistit alespoň základní pohodlí, může si obvykle připlatit za polopenzi. Ti náročnější si zaplatí za plnou penzi a ti úplně nejnáročnější budou vyžadovat all inclusive stravování. U all inclusive stravování však pečlivě čtěte, co vše je v ceně. Často se nabídka nevztahuje na alkoholické nápoje apod.

moře Chorvatsko
Jaká kriteria upřednostnit při hledání ubytování v Chorvatsku

Výběr ubytování v Chorvatsku

Pokud cestujete do Chorvatska bez cestovní kanceláře, je dobré si bydlení zajistit ještě z Čech. Mohlo by se totiž stát, že hotely budou plné, a na nás tak zbude předražený hotel 3 km od pláže, od obchodů. Pokud však jedete mimo sezónu, určitě snadno seženete vám vyhovující levné ubytování v Chorvatsku bez problémů.

Pokud jste ještě v Chorvatsku nebyly, podívejte se na stránku dovolená v Chorvatsku. Je tam řada tipů a rad, které se Vám před dovolenou v Chorvatsku mohou hodit.

Důležitá je i vzdálenost ubytování od moře

Důležitým faktorem při výběru ubytování v Chorvatsku je vstup do moře, protože Chorvatské pobřeží je často skalnaté. Také je rozdíl strávit dovolenou na krásné písčité pláži u čistého moře a v kamenité špinavé zátoce, kde nejsou u pobřeží ani sprchy ani záchody. Snad se ale situace zlepšuje a všude získáte alespoň základní kvalitu vaši dovolené. Oblíbené jsou kromě hotelů i apartmány, které lze zamluvit až pro 8 lidí. Apartmány jsou výhodné i finančně – díky hromadné slevě se dá i v sezóně pořídit týdenní ubytování za 1 až 2 tisíce na jednoho. Oproti tomu dvoulůžkové pokoje vyjdou několikanásobně dráž.

Tip na dovolenou:  Curych – vydejte se na návštěvu jednoho z nejbohatších měst světa

Last minute

Ubytování se dá výhodně sehnat, pokud objednáte velmi brzo, například již v únoru – získáte slevu za včasný výběr. Nebo můžete získat slevu i tzv. last minute, když objednáváte jen několik dní před samotnou dovolenou.

Cestovní kanceláře jsou ochotny snížit své zisky, hlavně aby dané ubytování prodaly. Samozřejmě se z prodeje těchto last minute stal velký business, takže v současnosti si vždy raději ověřte, že vůbec dostáváte nějakou slevu a není daný nápis last minute pouze marketingový trik.

moře, zátoka
Cestovní kanceláře jsou ochotny snížit své zisky, hlavně aby dané ubytování prodaly.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *