Jaká kriteria upřednostnit při hledání ubytování v Chorvatsku

Najít ubytování v Chorvatsku není problém. Turistické oblasti jsou plné hotelů, kempů, chatek a různých ubytoven. Pro řadu pobřežních měst se stal turismus hlavním zdrojem příjmů. Cena ubytování se odvíjí z několika faktorů, například vzdálenost od pláže, nadstandardní služby hotelu (bazén, lehátka, různé sportovní aktivity), vzdálenost nákupního střediska.

Další výrazný faktor v ceně ubytování je způsob stravování – nejlevnější jsou samozřejmě pobyty bez stravy. Kdo však chce zajistit alespoň základní pohodlí, může si obvykle připlatit za polopenzi. Ti náročnější si zaplatí za plnou penzi a ti úplně nejnáročnější budou vyžadovat all inclusive stravování. U all inclusive stravování však pečlivě čtěte, co vše je v ceně. Často se nabídka nevztahuje na alkoholické nápoje apod.

moře Chorvatsko
Jaká kriteria upřednostnit při hledání ubytování v Chorvatsku

Výběr ubytování v Chorvatsku

Pokud cestujete do Chorvatska bez cestovní kanceláře, je dobré si bydlení zajistit ještě z Čech. Mohlo by se totiž stát, že hotely budou plné, a na nás tak zbude předražený hotel 3 km od pláže, od obchodů. Pokud však jedete mimo sezónu, určitě snadno seženete vám vyhovující levné ubytování v Chorvatsku bez problémů.

Pokud jste ještě v Chorvatsku nebyly, podívejte se na stránku dovolená v Chorvatsku. Je tam řada tipů a rad, které se Vám před dovolenou v Chorvatsku mohou hodit.

Důležitá je i vzdálenost ubytování od moře

Důležitým faktorem při výběru ubytování v Chorvatsku je vstup do moře, protože Chorvatské pobřeží je často skalnaté. Také je rozdíl strávit dovolenou na krásné písčité pláži u čistého moře a v kamenité špinavé zátoce, kde nejsou u pobřeží ani sprchy ani záchody. Snad se ale situace zlepšuje a všude získáte alespoň základní kvalitu vaši dovolené. Oblíbené jsou kromě hotelů i apartmány, které lze zamluvit až pro 8 lidí. Apartmány jsou výhodné i finančně – díky hromadné slevě se dá i v sezóně pořídit týdenní ubytování za 1 až 2 tisíce na jednoho. Oproti tomu dvoulůžkové pokoje vyjdou několikanásobně dráž.

Last minute

Ubytování se dá výhodně sehnat, pokud objednáte velmi brzo, například již v únoru – získáte slevu za včasný výběr. Nebo můžete získat slevu i tzv. last minute, když objednáváte jen několik dní před samotnou dovolenou.

Cestovní kanceláře jsou ochotny snížit své zisky, hlavně aby dané ubytování prodaly. Samozřejmě se z prodeje těchto last minute stal velký business, takže v současnosti si vždy raději ověřte, že vůbec dostáváte nějakou slevu a není daný nápis last minute pouze marketingový trik.

moře, zátoka
Cestovní kanceláře jsou ochotny snížit své zisky, hlavně aby dané ubytování prodaly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *