mountains, sunset, poland

Dovolená na Valašsku předčí vaše představy – na malou chvíli se vrátíte do dětství

Někteří lidé preferují letní dovolenou u moře, jiní nedají dopustit na krásu moravských luhů a hájů. Dáte-li přednost dovolené v Beskydech, trefíte do černého. Během okamžiku se v myšlenkách vrátíte do dětských let. Tato lokalita se pyšní panenskou přírodou, hlubokými údolími a majestátními vrcholy hor i šumícími potůčky.

Milovníci dob dávno minulých si zamilují ubytování v České republice. Ihned si to namíříte na Valašsko, kde jsou lidé stále usměvaví a pohostinní. Zdejší krajina je jako z pohádky a jakoby se zde zastavil čas. Okamžitě si zamilujete malebné chaloupky i výbornou kuchyni. Vyrazíte nejen do Beskyd, ale do Vsetínských vrchů, na Soláň a přes hřebeny Javorníků, odkud si užijete nádherné výhledy do krajiny.

Pustevny – místo, kde naberete nový dech

Na Pustevny se dostanete z Rožnova pod Radhoštěm autem, autobusem i pěšky. Na vrcholu na vás budou čekat útulny Maměnka a Libušín, ale také socha Radegast a stezka Valaška. Nutností je návštěva skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, kde spatříte chaloupky typické pro tuto destinaci a seznámíte se zvyky a tradicemi. Ochutnáte výbornou polévku kyselicu a klidně i hruškový frgál. Od skanzenu je to jen kousek k Jurkovičově rozhledně, která skýtá unikátní výhledy na Beskydy. Hotely na Valašsku jsou komfortní a nacházejí se doslova na každém kroku.

Tip na dovolenou:  Proč si vybrat poznávací a pobytové zájezdy pro váš příští dovolenkový zážitek

Kam zamířit a bavit se?

Jakmile si rezervujete hotely v Rožnově pod Radhoštěm, můžete začít s bližším poznáním okolí. Určitě se podívejte na zříceninu hradu Starý Jičín, na hrad Hukvaldy, do Štramberku, kde je pověstná věž Trúba. Tento typ výletu ocení zejména malé děti, protože se dozví něco o historii. Toulání valašskou krajinu se vám vryje hluboko pod kůži, proto si rezervujte pobyt ještě dnes.

Pokud si nevíte s výběrem noclehů pro rodinou dovolenou rady, mrkněte na komfortní ubytování na Hotely.cz. Během pár chvil získáte potřebné informace a zajistíte si pohodlí i blízkost největších atrakcí oblasti.

pilsko, beskidy, beskids
Dovolená na Valašsku předčí vaše představy – na malou chvíli se vrátíte do dětství

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *